Лавров заявив, що РФ готова до переговорів з Україною "щодо ширшого кола питань", але це не залежить від Москви
"У нас немає якихось упереджень щодо того, щоб відновити переговори стосовно ширшого кола питань. Але справа залежить не від нас, тому що українська влада, починаючи з президента і закінчуючи численною, незліченною кількістю його радників, постійно заявляє, що жодних переговорів не буде, доки Україна не переможе Росію на полі бою", – сказав Лавров.
На його думку, у цьому Україні "активно підтакують західні куратори". Серед останніх глава російського МЗС назвав "Лондон, Вашингтон, Берлін та інші столиці Євросоюзу й НАТО".
"Тому вибір за ними, – додав Лавров. – Але що довше вони вимагають від України воювати до переможного кінця, до того ж ми всі розуміємо, який і чий кінець настане, то більше людей гине і довше зберігатиметься нинішня ситуація, яка не йде на користь насамперед українському народу й українській державі".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня у Туреччині). Окрім того, делегації зустрічалися у відеоформаті.
Переговорний процес припинено, бо з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня.
Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли у глухий кут" не з провини Києва.
У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції України та прийняття умов РФ.
Президент України Володимир Зеленський наприкінці червня говорив, що час для переговорів України з Росією ще не настав, Україна вступить у них, коли забезпечить собі "сильну позицію".
У липні Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за часи війни не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають бути звільнені всі території, а потім уже можна буде домовлятися".
Також Україна, Туреччина, ООН і Росія вели переговори щодо розблокування експорту українського зерна. 22 липня у Туреччині відбулося підписання дзеркальних угод (між Україною, Туреччиною та ООН і між Росією, Туреччиною та ООН) про морський експорт українського зерна. Уже наступного ранку Росія обстріляла морський порт Одеси, хоча в угоді йшлося про те, що "сторони не вчинятимуть жодних нападів на торговельні та цивільні судна, а також на портові засоби, які беруть участь у цій ініціативі".