Люди "окрилені", а окупанти бояться брати у них навіть воду. Спікерка ОК "Південь" розповіла про настрої жителів в окупованому Херсоні
Вогневий контроль Збройних сил України над переправами через Дніпро в окупованій частині Херсонської області спричинив посилення тиску загарбників на місцевих жителів. Про це в ефірі національного телемарафону, який "1+1" транслює в YouТube, повідомила речниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
За її словами, з 13 населених пунктів, звільнених унаслідок контрнаступу у вересні, офіційно оголосили про п'ять, але й вони зазнають запеклих артилерійських обстрілів.
У них триває робота армії, у зв'язку із сильним замінуванням командування просить жителів, що повертаються, і гуманітарні місії бути обережними через велику кількість використовуваних окупантами заборонених боєприпасів, які спрацьовують з відтермінуванням.
У частині області, що залишається під контролем РФ, військові РФ не можуть організувати постачання озброєння, боєприпасів і особового складу. Гуменюк зазначила, що це призвело до посилення "поліцейських" заходів і тиску на місцевих жителів, які залишилися.
"Але люди настільки окрилені тим, що наближаються сили оборони України, що мають стійкість. І, за підтримки сил спротиву, не дають окупантам жодних запасів, навіть води. Вони навіть воду бояться брати у місцевих, радіоперехоплення це підтверджують. Вони розуміють: нас тут не хочуть бачити, нам тут не раді, нас можуть отруїти", – описала ситуацію речниця ОК "Південь".
Контекст:
29 серпня Гуменюк повідомляла, що ЗСУ на півдні України розпочали наступальні дії за багатьма напрямками. 10 вересня вона поінформувала, що просування захисників на різних ділянках південного фронту становить від двох до кількох десятків кілометрів. Водночас звільнених населених пунктів не називали. Відомо було лише, що за цей період ЗСУ звільнили селище Високопілля у Херсонській області.
9 вересня глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що США бачать успіхи України під Херсоном.
11 вересня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поінформував, що від початку вересня захисники повернули під контроль України вже понад 3 тис. км&³2; території, яка була під окупацією.
12 вересня Гуменюк повідомила, що російські окупанти на півдні України намагаються домовитися із ЗСУ про здавання зброї.