Лукашенко заявив, що не скеровуватиме армію Білорусі воювати в Україні

Лукашенко пообіцяв "надзвичайно жорстоку відповідь" на агресію
Фото: president.gov.by
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що вступить у війну в Україні лише за умови, що відбудеться вторгнення в Білорусь. Про це він сказав на пресконференції 16 лютого, повідомляє БЕЛТА.

"Я готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку: якщо звідти хоч один солдат прийде на територію Білорусі вбивати моїх людей. Якщо вони вчинять агресію проти Білорусі, відповідь буде надзвичайно жорстокою. І війна набуде зовсім іншого характеру", – сказав Лукашенко.

Він наголосив, що білоруси не хочуть війни.

"Ми мирні люди. Ми знаємо, що таке війна. І ми в жодному разі не збираємося вводити свої війська на територію України. Якщо тільки ви звідти не здійсните агресію на територію Білорусі. Ось моя відповідь. Вона відома давно",–  заявив Лукашенко.

Він зазначив, що це стосується не лише України, а й інших сусідів.

24 січня Лукашенко заявив, що Україна нібито пропонує цій країні укласти "пакт про ненапад". Президент України Володимир Зеленський на це відповів, що Україна не збиралася і не збирається нападати на Білорусь. "Для нас дуже важливо, щоб Білорусь не втратила свою незалежність і не вступила, незважаючи на вплив будь-кого, в цю абсолютно ганебну війну", – сказав Зеленський.

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних і авіаударів.

10 жовтня Лукашенко заявив, що домовився із президентом РФ Володимиром Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

20 грудня стало відомо, що РФ почала перекидання на південь Білорусі військової техніки, яку раніше привезли на полігони країни разом із мобілізованими росіянами. Також Росія й далі регулярно завозить до Білорусі залізницею техніку й живу силу. Водночас, за даними Держприкордонслужби України, Росія поступово перекидає свої війська, які пройшли бойову підготовку в Білорусі, на схід України.

У Держприкордонслужбі України неодноразово заявляли, що поки не фіксують створення в Білорусі наступального угруповання. За даними Генштабу ЗСУ станом на 29 грудня, Росія тримала біля кордонів з Україною вдвічі менше військових, ніж перед вторгненням 24 лютого (22 тис. проти 45,5 тис. окупантів), водночас у Білорусі перебувало до 11 тис. російських військових і понад 400 одиниць військової техніки.

У січні 2023 року частину російських військ перекинули назад до Росії або на територію України для участі у воєнних діях, сухопутна компонента росіян у Білорусі становила 5800 військовослужбовців, заявили 25 січня в ГУР Міноборони.