Макаренко: У селищі під Києвом ми створили підрозділ, нас було 30 чоловіків. Вирішили йти, коли я зрозумів, що росіяни зайдуть за 15 хвилин G

Макаренко: Мої сусіди мене не підвели – вони виявилися гідними людьми
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Анатолій Макаренко, капітан 1-го рангу в запасі, генерал-лейтенант митної служби, який у 2009–2010 та 2014–2015 роках очолював українську митницю, в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що разом із жителями свого селища під Ірпенем Київської області виїхав звідти незадовго до того, як його захопили російські окупанти.

"У нашому селищі залишилося багато чоловіків, у багатьох була зброя. Перше, що ми зробили, – провели оцінку своїх сил та засобів. Бойовий розрахунок, організація системи зв'язку, системи оповіщення, системи взаємодії з флангами. Як навчали – нічого нового за століття ніхто не придумав. Усе це зробили, оцінили свій ресурс і вирішили, що ми своє селище захищатимемо. Тоді ми ще не розуміли, з ким маємо справу. Як засвідчила практика, рішення спочатку, напевно, було правильним. Але подальші події – постійні артобстріли, сіра зона…" – сказав Макаренко.

За його словами, із селища їм довелося евакуюватися самостійно, без сторонньої допомоги.

"Ми створили підрозділ, приблизно 30 чоловіків. Потім деякі почали виїжджати – не в кожного є характер, у когось обставини: дружини, сім'ї, батьки. Ця ситуація є унікальною для кожного. Я нікого не засуджую. Але до якоїсь межі ти маєш бути мужиком, а потім ухвалюєш рішення. Мої сусіди мене не підвели – вони виявилися гідними людьми. І ми пробули на нашій території до 20 березня. Коли довкола вже все горіло. І я відчував, що буквально 15–20 хвилин, і вони зайдуть – тоді ми вирішили йти. Створили колону й вийшли із селища. Автомобілями, дуже ризиковано, самостійно – нам ніхто не допомагав, ми самі собі були волонтерами, охороною й обороною", – резюмував Макаренко.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російські окупанти зайшли на територію Київської області в перші дні вторгнення, вони намагалися захопити Київ, але зазнали поразки.

2 квітня стало відомо, що всю Київську область звільнено від російських окупантів. У населених пунктах регіону виявили сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками.

Частину вбитих виявили в підвальних приміщеннях, частину – на вулицях, декого поховали у братських могилах.

Станом на початок червня в Київській області було виявлено тіла понад 1300 мирних жителів, убитих окупантами. За даними поліції, більшість із них вбили зі стрілецької зброї.