Маляр про мобілізацію в Україні: Певні проблеми є. Але РФ дискредитує мобілізацію, оскільки це запорука перемоги у війні

Маляр: Будь-яку зброю використовують люди
Фото: Ганна Маляр / Facebook
Основні теми, на які спрямовано інформаційні операції росіян, – це постачання озброєння в Україну та мобілізація, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Про це вона сказала 28 лютого в ефірі телемарафону, який транслює телеканал "Рада".

"Найбільший страх росіян – що Україні поставлять усе обіцяне озброєння. Тому ключова мета, куди вони б'ють інформаційними "операціями", – дискредитувати Україну як реципієнта, отримувача зброї. Тому ми бачимо ці вкидання, зокрема в західних країнах через афілійованих РФ експертів і політиків", – сказала Маляр.

Вона наголосила, що Україна використовує озброєння виключно у межах своїх міжнародно визнаних кордонів та дотримується всіх правил і звичаїв війни.

"Друге, на що "б'ють" росіяни, слабке місце, яке вони хочуть пробити, – мобілізація. Вони зацікавлені у тому, щоб в Україні мобілізація не відбулася, адже будь-яку зброю використовують люди", – зазначила Маляр.

Вона наголосила, що ворог проводить дискредитаційні кампанії проти мобілізації в Україні.

"Ми не приховуємо, що певні проблеми є під час мобілізаційного процесу, оскільки це величезне навантаження на територіальний центр комплектування, але частина інформкомпаній спрямована виключно на те, щоб в Україні не відбулася мобілізація. Мобілізація – запорука того, що ми переможемо у цій війні", – сказала вона.

Маляр додала, що в Україні як правовій державі порушення прав громадян під час мобілізації є неприпустимим.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан та загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 7 лютого – до 20 травня 2023 року.

Мобілізація в Україні весь цей час не припинялася. Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач розповів наприкінці січня Zaxid.net, що армії потрібні кадри і для поповнення втрат, і для навчання на нових зразках озброєння, яке надходить від західних союзників. За його словами, насамперед мобілізують особовий склад "за певними загальновійськовими спеціальностями", а тих, хто раніше не проходив служби, спочатку скеровують у навчальні центри.

Начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки Юрій Максимов заявив, що в Україні є потреба доукомплектування військових підрозділів, тому до вручення повістки треба бути готовим кожному військовозобов'язаному.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 1860 років, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, крім особливих винятків. 16 серпня 2022 року президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.