Маріупольська міськрада закликала не поширювати відео пропагандистів з українськими військовими з "Азовсталі"

Військовослужбовці, які вийшли з "Азовсталі", – герої, наголосили у міськраді і закликали поважати їх
Фото: ЕРА
Міська рада Маріуполя Донецької області закликає не поширювати відео російських пропагандистів з українськими військовослужбовцями – захисниками міста.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому в Telegram-каналі міськради 21 травня.

"Просимо не розповсюджувати відеоматеріали, зняті російськими пропагандистами, на яких зображені українські героїчні захисники Маріуполя, які вийшли з території "Азовсталі". Давайте поважати наших героїв і не будемо підігрувати окупантам, розповсюджуючи ворожі матеріали", – заявили у міськраді.

Контекст:

Завод "Азовсталь" – останній об'єкт у Маріуполі, який утримували українські військові. Там були бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. У бомбосховищах заводу також донедавна були сотні цивільних.

Генеральний штаб ЗСУ повідомив пізно ввечері 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених. Їх перевезли до Новоазовська та Оленівки, розташованих на території, підконтрольній бойовикам "ДНР". У Генштабі ЗСУ та Міноборони України повідомили, що евакуйованих захисників Маріуполя планують обміняти.

У ніч на 17 травня Зеленський заявив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя. За його словами, вона "потребує делікатності і часу".

17–18 травня російські та західні ЗМІ повідомляли, що "Азовсталь" покинула ще частина військовослужбовців. Українська влада офіційно цього не коментувала. На "Азовсталі" залишаються військовослужбовці, зокрема командування гарнізону. У Міноборони України заявили, що не називатимуть їхньої кількості до завершення операції.

За інформацією британської розвідки станом на ранок 20 травня, завод "Азовсталь" покинуло до 1700 українських військових. Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю, яке вийшло 20 травня, висловив очікування, що вивезення військовослужбовців завершиться у найближчі "навіть не дні, а час". Міноборони РФ того самого дня ввечері заявило про завершення виведення українських військових із заводу. Українська влада поки що не підтверджувала цього.

У міжнародній правозахисній організації Amnesty International 18 травня попередили, що серйозно стурбовані долею захисників "Азовсталі".