Маск відмовився видаляти твіт Медведєва про "зникнення" України, заявивши, що "всі новини якоюсь мірою пропаганда"

Маск вважає, що всі новини "якоюсь мірою пропаганда"
Фото: EPA
Власник Twitter, американський мільярдер Ілон Маск відмовився видаляти твіт колишнього президента країни-агресора, заступника секретаря Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва про те, що "Україна зникне, тому що нікому не потрібна".

8 квітня Медведєв написав англійською пост про те, що Україна "зникне", тому що, на його думку, "нікому на цій планеті не потрібна". Пост рясніє стандартними штампами російської пропаганди й образами щодо України та інших країн. Там використано такі висловлювання як "нацистський режим", "бандерівська унтерукраїна", "новоукраїнські кровосисні паразити", "нахабні чванливі поляки", "пограбована виродженням Європа" тощо. У ньому Медведєв також визнає, що мета "спеціальної воєнної операції", як у РФ називають війну проти України, створення "Большой Великой России".

"Змішав алкоголь із кокаїном і використовує Twitter як смітник, щойно той зняв обмеження на акаунти вищих державних органів Росії", – прокоментував цей пост представник України в ООН Сергій Кислиця.

9 квітня один із користувачів із ніком Anonymous Operations запитав у Маска, чи не є пост Медведєва із закликами до геноциду України порушенням правил соцмережі. Він також поцікавився, чому Маск скасував обмеження щодо президента РФ Володимира Путіна та інших російських посадовців.

"Мені говорили, що Путін назвав мене воєнним злочинцем за допомогу Україні, тому не те, щоб він був моїм найкращим другом. Усі новини є якоюсь мірою пропагандою. Нехай люди самі вирішують", – відповів Маск.

Anonymous Operations у відповідь підкресли: бізнесмен ігнорує, що правда – це не пропаганда.

"Це називається спекуляцією на війні, коли ви граєте за обидві сторони", – додав ще один учасник дискусії.

Контекст:

Маск називав себе "проукраїнським". У березні 2022 року він висловлював підтримку Україні, а також викликав Путіна "на бій за Україну". Він також погодився надати Україні станції для супутникового інтернету Starlink.

Водночас він неодноразово робив заяви, які відповідають або допомагають російській пропаганді, зокрема назвав "переворотом" Революцію гідності в Україні.

На початку жовтня Маск сформулював у Twitter гіпотетичний набір умов, який, на його думку, міг би забезпечити закінчення війни й запропонував користувачам проголосувати за або проти. Його "формула миру" пропонує повторні "референдуми" на тимчасово окупованих територіях і позаблоковий статус для України, а Крим віддає Росії.

Президент України Володимир Зеленський тоді запропонував Маску приїхати й побачити на власні очі, що зробила в Україні Росія, щоб розповісти, "як закінчити війну".

У лютому 2023 року радник глави Офісу президента Михайло Подоляк звинуватив Маска у штучному обмеженні охоплення українських офіційних акаунтів у Twitter.