Медичне забезпечення російських військ в Україні погіршується. Це призводить до падіння духу й до неготовності наступати – британська розвідка

Російська армія не змогла організувати забезпечення мобілізованих
Фото: EPA

Медична підготовка й поінформованість про принципи першої допомоги серед російських окупантів, найімовірніше, є недостатніми. Про це 30 вересня у Twitter повідомило міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані розвідки.

У міноборони Великобританії нагадують, що деяким нещодавно мобілізованим російським резервістам наказали закуповувати власні запаси першої допомоги для бойових дій з порадою, що жіночі гігієнічні засоби є "економічно ефективним рішенням".

Зазначають, що медична підготовка й розуміння принципів першої допомоги серед російських військових, найімовірніше, недостатні.

"Деякі російські війська отримали свої власні сучасні бойові торкіти західного зразка, але прикріпили їх до свого спорядження за допомогою кабельних стяжок, а не за допомогою наданої липучки – імовірно тому, що такого спорядження мало і його можна вкрасти", – ідеться у зведенні.

Такий підхід майже напевно ускладнить або унеможливить своєчасне накладення джгута в разі катастрофічної кровотечі на полі бою, зазначають британські військові.

"Невпевненість російських військовослужбовців у достатньому медичному забезпеченні майже напевно сприяє зниженню морального духу й небажанню проводити наступальні операції в багатьох підрозділах в Україні", – підбивають підсумок у британській розвідці.

Контекст:

21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призову підлягає приблизно 300 тис. осіб. Водночас російські ЗМІ повідомляли, що під призов може потрапити 1,2 млн осіб.

29 вересня в Генштабі ЗСУ повідомили, що, за їхніми даними, у Росії із 21 вересня мобілізували вже 100 тис. осіб.

У віддалених населених пунктах РФ мобілізації підлягає все чоловіче населення певної вікової категорії, без бойового досвіду й досвіду проходження військової служби, повідомляв Генштаб ЗСУ. Російські ЗМІ писали, що мобілізовують навіть людей з інвалідністю та хронічними захворюваннями.

Мобілізовані росіяни заявляють, що їх відправляють на фронт за кілька днів після мобілізації без будь-якої підготовки.