Медиків на захоплених територіях України змушують лікувати поранених окупантів. Мирним жителям не надають навіть екстреної допомоги – Маляр
На тимчасово окупованій території України загострюються проблеми наданням цивільному населенню медичної допомоги, заявила 29 березня в Telegram заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
Проблема пов'язана з перепрофілюванням окупантами частини медустанов у військові шпиталі та браком медичного персоналу, пояснила Маляр.
"Минулого тижня в населеному пункті Нововасилівка Запорізької області місцеву лікарню було перепрофільовано в російський військовий шпиталь, у якому розмістили понад 200 поранених окупантів. За вказівкою командування противника надавати медичну допомогу цивільному населенню в цьому лікувальному закладі категорично заборонено", – написала заступниця глави МО України.
За її словами, унаслідок таких дій окупантів місцевих жителів позбавляють можливості отримання екстреної медичної допомоги.
Окрім того, за даними Маляр, у лікарняних закладах, які ще обслуговують місцевих жителів, критично зменшується кількість кваліфікованого медичного персоналу,
Це пов'язано з тим, що цивільних медиків примусово й масово скеровують лікувати поранених російських військовослужбовців, чисельність яких постійно зростає, додала заступниця міністра оборони України.
Про схожий випадок у Луганській області 29 березня у Facebook у ранковому зведенні повідомляв Генштаб ЗСУ.
"Противник продовжує використовувати медичні заклади тимчасово окупованих територій у власних цілях. Так, місцеву лікарню Біловодська Луганської області облаштовано під військовий шпиталь на 200 ліжкомісць. Наразі в медичному закладі лікують окупантів, які мають легкі поранення. Водночас усіх цивільних людей "виписано", – повідомили в Генштабі.
Контекст:
На деяких окупованих територіях України лікарні переповнені пораненими загарбниками, а медперсонал замінюють російськими лікарями, повідомляв Генштаб у січні 2023 року.
23 січня в Генштабі проінформували, що протягом останнього часу в міськлікарню Дніпрорудного Запорізької області доправили приблизно 150 поранених загарбників. Водночас більшість персоналу лікарні відмовилася співпрацювати з окупантами, тому медиків скеровують із РФ.
Українські військові також повідомляли про значне збільшення кількості поранених росіян на тимчасово захопленій території Херсонської області.
2 лютого мер тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області Іван Федоров зазначав, що росіяни перетворили на військові шпиталі майже 80–90% лікарень на окупованій території Запорізької області. Пізніше він фіксував постійне масове транспортування поранених загарбників у ці шпиталі.
Генштаб ЗСУ повідомляв 17 лютого про переобладнання лікарні в Каланчаку у військовий шпиталь для окупантів. На той момент у цьому шпиталі було 18 поранених росіян. За даними Генштабу, ця лікарня стала "хабом" для поранених і загиблих окупантів. До кінця лютого сюди привезли вже приблизно 150 поранених окупантів.
У селах Розівка (у місцевій лікарні) та Високе (у приміщенні школи) на тимчасово окупованій території Запорізької області також розташовані лікувальні заклади. 18 березня, за інформацією Генштабу ЗСУ, туди привезли велику кількість важкопоранених військовослужбовців армії РФ.