Медведчук заявив, що поки не знає, як відреагує Путін на прохання Собчак звільнити Сенцова і Кольченка

Медведчук заявив, що поки не знає, як відреагує Путін на прохання Собчак звільнити Сенцова і Кольченка
Медведчук: Людину, яка перебуває під слідством, звільнити складно
Фото: ЕРА

Лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук заявив, що прохання журналістки Ксенії Собчак про звільнення українського активіста Олександра Кольченка і режисера Олега Сенцова створює "фон для сприятливих умов", але він поки не знає, яке рішення ухвалить президент Росії Володимир Путін.

Лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук заявив у інтерв'ю "BBC Україна", опублікованому 30 березня, що не знає, як відреагує президент Росії Володимир Путін на прохання журналістки Ксенії Собчак про помилування 16 політв'язнів, серед яких – український активіст Олександр Кольченко і режисер Олег Сенцов.

За словами Медведчука, це, можливо, збільшує шанси на їхнє звільнення, водночас "із приводу звільнення Сенцова до президента Росії зверталися і творчі спілки".

Він додав, що "це все, напевно, створює фон для сприятливих умов", але він не знає, "як на це відреагує Путін".

Відповідаючи на запитання, чи наблизить майбутній вирок суду українському журналісту Романові Сущенку його ймовірний обмін, лідер "Українського вибору" відповів, що стосовно Сущенка переговори ведуть уже давно.

За його словами, "справа там не така велика, наскільки я пам'ятаю, звинувачення не дуже громіздке", а "отримання вироку в його справі створить передумови для можливого обміну".

Медведчук заявив, що Сущенка можуть виправдати, "але людину, яка перебуває під слідством, звільнити складно".

Собчак на зустрічі з Путіним 19 березня передала йому папку з іменами і прізвищами 16 політв'язнів і попросила президента помилувати їх.

У травні 2014 року в Сімферополі заарештували чотирьох місцевих проукраїнських активістів: Геннадія Афанасьєва, Олексія Чирнія, Олександра Кольченка та Олега Сенцова. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними в підготовці терактів у Криму та підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і дістали по сім років в'язниці. Сенцова засудили до 20 років позбавлення волі, Кольченка – до 10 років.

14 червня 2016 року Афанасьєва і ще одного українця, Юрія Солошенка, обміняли на двох громадян України, підозрюваних у сепаратизмі й державній зраді.

Кореспондента "Укрінформу" Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві. ФСБ назвала його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальну справу за статтею "шпигунство". За версією ФСБ, журналіст збирав інформацію про вторгнення російських військ в Україну.

27 березня почалися попередні слухання у справі Сущенка.