"Мер" Енергодара Шевчик допоміг окупантам вивезти 140 тис. тонн українського зерна, колаборанта повідомили про підозру – СБУ

Колаборанту, який сприяє російським загарбникам, загрожує довічне ув'язнення
Фото: ЕРА

Служба безпеки України повідомила про підозру колаборанта Андрія Шевчика, який називає себе "головою адміністрації" окупованого росіянами Енергодара Запорізької області. Про це 30 серпня у Telegram повідомила пресслужба СБУ.

"Псевдопосадовець працював над встановленням окупаційного режиму, видавав злочинні розпорядження, які дозволили окупантам забирати активи українського бізнесу на тимчасово окупованих територіях... Встановлено, що гауляйтер прийняв рішення про скасування всієї структури органів виконавчої влади Енергодарської міськради. Натомість затвердив структуру так званої "адміністрації Енергодара", до складу якої "ввів" представників незаконних військових формувань та військовослужбовців із Росії", – ідеться у повідомленні.

В Офісі генпрокурора уточнили, що у травні колаборант ухвалив рішення про "конфіскацію" майна великих об'єктів аграрного бізнесу та продовольчих запасів 140 тис. тонн зерна на суму понад 1,89 млрд грн.

"Унаслідок прийняття псевдомером такого рішення російськими військовими розграбовано майнові комплекси зернових складів, а продовольчу продукцію вивезено до тимчасово окупованої території Криму та портів у Краснодарському краї РФ", – наголосили у прокуратурі.

Його повідомили про підозру в колабораційній діяльності, пособництві державі-агресорові, а також порушенні законів та звичаїв війни (ч. 8 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Максимальне покарання – довічне ув'язнення.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російські окупанти захопили Енергодар на початку березня. 23–24 березня більшість місцевих депутатів від партій "Слуга народу", "Європейська солідарність", "За майбутнє", "Нова політика" та частина депутатів ОПЗЖ склали свої повноваження, повідомляв законний мер міста Дмитро Орлов. За його словами, депутати пояснили це неможливістю виконувати свої обов'язки в межах закону та бажанням не допустити примусового використання своїх голосів для створення будь-яких незаконних "народних республік".

27 березня депутат міськради Енергодара від ОПЗЖ Шевчик оголосив про створення "ради самоорганізації міста", писав Орлов. Водночас сам мер повідомив, що цей орган є нелегітимним.

6 квітня стало відомо, що такі собі 34 члени "громадської ради самоорганізації Енергодара" обрали Шевчика "головою адміністрації" міста і той підписав якийсь "документ" про звільнення Орлова. Юридичної сили та правового сенсу ці "рішення" не мають.