Мер Енергодара закликав владу врятувати з полону окупантів його заступника, викраденого два місяці тому
"Рівно 60 днів тому було зухвало викрадено мого першого заступника Івана Самойдюка. Уже 60 днів ні у мене, ні у сім'ї Івана Гнатовича немає жодного з ним зв'язку. Людина, яка у важкий час самовіддано виконувала свої обов'язки, зараз сидить десь у підвалах і його життя залежить від примхи людей зі зброєю", – ідеться у повідомленні.
Орлов наголосив, що майже щотижня відбувається обмін полоненими, проте його заступник досі залишається у неволі.
За словами мера, у Самойдюка проблеми зі здоров'ям, а недоступність ліків і нормальних умов можуть погіршити його стан.
"Прошу всі державні служби, які займаються питанням обміну полоненими, докласти можливих і неможливих зусиль для найскорішого його звільнення!" – написав Орлов.
Прізвище Самойдюка віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук називала 24 березня серед інших прізвищ 14 мирних українських громадян – представників місцевого самоврядування, викрадених російськими окупантами.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Окупанти захопили Енергодар ще на початку березня. 2 березня приблизно 22 тис. жителів прийшли на блокпост на в'їзді до міста і заблокували проїзд російським окупантам. Проте 3 березня російські загарбники знову підійшли до Енергодара, обстріляли його і змогли проникнути в місто.
Жителі Енергодара регулярно виходили на проукраїнські акції. 23 березня вони звалили флагшток перед будівлею міськради і спалили прапор, вивішений окупантами. 2 квітня окупанти розганяли мітингувальників пострілами і вибухами.
На початку квітня колаборанти створили фейкову "адміністрацію міста" в Енергодарі.
17 травня Запорізька ОВА повідомила, що окупанти готують місто до фейкового "референдуму".