Жителі Маріуполя помирають від браку ліків, у місті немає лікарів – міськрада
В окупованому Маріуполі Донецької області фіксують дефіцит препаратів для онкохворих, людей із діабетом, туберкульозом та проблемами зі щитовидною залозою, жителі міста у небезпеці через брак ліків. Про це 4 липня повідомила в Telegram пресслужба Маріупольської міської ради, посилаючись на заяву мера міста Вадима Бойченка.
Мер підкреслив, що онкопацієнти, діабетики та люди з іншими серйозними діагнозами перебувають у зоні ризику і не можуть чекати, доки окупанти доправлять медикаменти, їхнє життя під загрозою.
"Понад два місяці російські загарбники та їхні пособники, самопроголошена влада Маріуполя, блокують нормальний доступ жителів до питної води, достатньої кількості їжі та медикаментів", – констатував він.
Унаслідок цього, заявив Бойченко, замість якісного лікування захворювань практикують ампутації, і такі "швидкі рішення" окупантів калічать маріупольців.
"Учора здоровому спортсмену – 2 м на зріст та 120 кг ваги – ампутували дві ноги. Чому? Після пережитого стресу через воєнні дії в нього стався інсуліновий криз. Через відсутність у місті необхідних медикаментів та належного медичного супроводу він став людиною з інвалідністю. І це не поодинокий випадок", – написав мер Маріуполя.
Зі свого боку радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив 4 липня в Telegram, що окуповане місто покинули останні лікарі.
"Сьогодні Маріуполь залишився без лікарів. У Маріуполі працював московський десант окупантів у білих халатах у кількості 17 людей. Відсьогодні вони відправлені додому", – написав він.
Маріупольських лікарів, за даними радника мера, після окупації в місті теж не залишилося.
"Тобто можна констатувати, що із сьогоднішнього дня медичної допомоги в Маріуполі немає", – резюмував Андрющенко.
Контекст:
Маріуполь окупанти захопили наприкінці травня. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
3 червня мер Маріуполя Вадим Бойченко розповідав, що в місті пошкоджено 95% багатоповерхівок, із них 50% (1300 багатоповерхових будівель) знищено повністю. У місті, за його словами, лишилося приблизно 100 тис. осіб.
У Маріуполі проблеми з водою, брак харчових продуктів, гуманітарна катастрофа та антисанітарія, повідомляли в мерії. Доступ до води є лише у 3% містян.