"Метінвест" передав на фронт уже 123 мобільні укриття
Автори матеріалу зазначають, що на кожне укриття потрібно майже дві тонни сталі, бункери побудовано так, щоб вони витримувати снаряди калібру до 152 мм. Укриття можуть вмістити до шістьох солдатів і мають бути закопані на півтора метра під землю.
Металурги вже передали 123 конструкції до районів, які охоплюють Запорізьку і Донецьку області, пише The Washington Post.
Фахівці заводу розповіли журналістам, що у сховищі є місце для грубки, подвійна підлога, яку можна використовувати для зберігання зброї, вихід, що веде на поверхню, і запасний вхід через тунель.
"Ці укриття потрібні, щоб бійці могли відпочити, перечекати атаки", – цитує видання Петра Жука, який керує бригадою із 40 осіб, котра будує сховища.
Він розповів, що виробництво конструкції забирає 165 людиногодин, включно зі складанням.
Контекст:
"Метінвест" передає мобільні укриття для бійців у межах мілітарної ініціативи бізнесмена Ріната Ахметова "Сталевий фронт". Під час розроблення металурги спиралися на радянські проєкти, які значно удосконалили.
Також фахівці компанії розробили прототип капсули, який можна використовувати для захисту мирного населення. Діаметр і довжину військової конструкції збільшили в півтора раза, доопрацювали внутрішнє обладнання, а спальні місця замінили лавками. Наразі тривають фінальні тестування, повідомили у пресслужбі.
"Метінвест" є одним із найбільших постачальників спецсталі й захисної амуніції в Україні. У межах "Сталевого фронту" металурги передають на передову 150 тис. бронежилетів, виготовлених із власної спецсталі, і розпочали виготовлення спеціальних броньованих щитів, здатних захистити кулеметників та операторів іншої великокаліберної зброї. Також "Метінвест" власними силами та у співпраці з партнерами виготовить 2500 польових печей для воїнів і мирних жителів.
Загальна сума мілітарної та гуманітарної допомоги компаній Ахметова сягнула 4,3 млрд грн.