"Ми були змушені щось робити 2014 року". Путін прокоментував дії РФ на Донбасі та у Криму

Путін: Це не наш вибір, ми цього не хочемо
Фото: kremlin.ru
Президент РФ Володимир Путін 23 грудня під час підсумкової пресконференції відповів на запитання, чи планує РФ вторгнення в Україну, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

За його словами, Росія не могла кинути людей на Донбасі та у Криму після Революції гідності, яку він назвав переворотом.

"Ми були змушені щось робити 2014 року. Двічі українська влада спробувала за допомогою сили вирішити питання на Донбасі. Я особисто умовляв [п'ятого президента України Петра] Порошенка. Так-так. І почав. Результат – оточення, втрати та Мінські угоди", – сказав Путін.

Він сказав, що це єдиний спосіб урегулювати конфлікт на Донбасі, але Україна "не хоче виконувати" угоди.

"Тепер нам кажуть: "Війна-війна-війна". Складається враження, що готують третю військову операцію. І нас заздалегідь попереджають: не втручайтеся, не захищайте цих людей, будуть санкції... Перший варіант, на який ми маємо реагувати. Другий варіант: створення на цій території Антиросії з постійним накачуванням зброєю, з промиванням мозку населення. І уявляєте, як в історичній перспективі Росія має жити далі?" – зазначив голова РФ.

За словами Путіна, Росія думає про безпеку на найближчу перспективу.

"Як Росія має жити із цим? З огляду на те, що там буде і коли довбонуть? Я говорив про плани нашого інфраструктурного розвитку, соціальної політики, охорони здоров'я. Що це все означає, якщо це все призведе до конфліктів. Але це не наш вибір, ми цього не хочемо", – наголосив він.

Путін сказав, що Росія не визнає "жодного руху НАТО на схід".

"М'яч на їхньому боці. Вони повинні нам відповісти. Загалом ми бачимо поки що позитивну реакцію. Американський партнер каже, що вони готові до початку цієї дискусії на самому початку року в Женеві", – заявив лідер РФ.

Контекст:

2014 року, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.

21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, причому атака буде "набагато більш руйнівною, ніж будь-яка раніше".

У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявили, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", та звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі. США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

22 грудня секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що у 200-кілометровій зоні біля кордону України перебуває 122 тис. російських військовослужбовців.