"Ми відклацнемо ліву, а потім праву виноградинку". Пригожин пригрозив Невзорову розправою

Пригожин розповів, що давно відчуває неприязнь до Невзорова
Фото: currenttime.tv

Російський бізнесмен, засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин в інтерв'ю виданню "Невские новости", опублікованому 8 грудня, заявив, що російський публіцист Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, "розчленовує російську армію і саму Росію".

"Я не дивлюся кожної передачі Невзорова, але деякі іноді трапляються. Як правило, починаються вони і закінчуються словами "Слава Україні", – наголосив Пригожин.

Він нагадав, що планував надіслати заяву із проханням перевірити діяльність Невзорова щодо факту держзради.

"Звичайно ж, навіть у разі, якщо Олександра Глібовича в Росії заочно засудять і призначать 25 років позбавлення волі, для нього це, здавалося б, зараз нічого не означає", – додав він.

Однак після цього Пригожин натякнув, що сам готовий узяти на себе функції правосуддя щодо публіциста.

"Думаю, що найближчим часом, унаслідок низки законопроєктів, обговорень, суперечок і дискусій, Росія навчиться розстрілювати своїх ворогів. А за особливі заслуги перед країною мені дадуть це право. Не думаю, що до розстрілів відразу буде додано жорсткий регламент. Хочеш – стріляй у голову, хочеш – стріляй у дупу... Олександрові Глібовичу я міг би сказати, що "відстрілимо яйця", але знаючи, що є [російський] закон про заборону пропаганди насильства і жорстокості, я перефразую ці слова: "Ми відклацнемо ліву, а потім праву виноградинку", – висловився Пригожин.

Бізнесмен розповів, що із самого початку ворожість до Невзорова у нього виникла не через його проукраїнську позицію, а раніше, під час передвиборчої кампанії чинного губернатора Санкт-Петербурга Олександра Бєглова, із яким Пригожин тепер конфліктує.

"Із Сашею Невзоровим мені довелося помучитися. Олександр Глібович узагалі людина специфічна. Він, як відомо, видатний "некрозоопедофіл" який уявив себе фахівцем у сфері головного мозку й черепів усіляких екзотичних тварин", – сказав він.

Бєглов, як стверджує Пригожин, просив його купити для Невзорова квартиру як "хабар за лояльність". У зв'язку із цим бізнесмен, який "не дуже шанобливо" ставиться до Невзорова, тричі "був змушений" зустрічатися з публіцистом і, за його словами, після третьої зустрічі, обматюкавши, "виставив його на хрін з офісу".

"До речі, товариші українці, звертаюся до вас: якщо вам потрібен парламентарій, щоб поговорити зі мною чи ПВК "Вагнер", скеровуйте до нас Невзорова. Як випливає з інтерв'ю, у нас із ним глибокі зв'язки", – резюмував Пригожин.

Невзоров 4 грудня в Telegram висміяв Пригожина у зв'язку з повідомленнями, які з'явилися у ЗМІ, про те, що засновник ПВК "Вагнер" куруватиме патріотичні програми на російському ТБ.

"Найближчим часом Пригожин здобуде і контроль над федеральними каналами Росії. Ставши, по суті, другою особою в державі, він може собі дозволити будь-яку примху. Замість "Поля чудес" росіяни отримають "Поле кувалд" і навчаться марширувати біля телевізорів", – написав він.

Публіцист висловив припущення, що "на домашні екрани буде встановлено лічильники поцілунків та аналізатори їхньої щирості і тривалості".

"Цілувати екран треба буде не тільки під час появи на ньому самого Пригожина, а й [президента РФ Володимира] Путіна, [глави РПЦ патріарха Кирила, у миру Володимира] Гундяєва, ракет, парадів тощо. Доза "любові до вітчизни", яку отримає країна, буде цілком достатньою для того, щоб прищепити до російського патріотизму огиду найближчих 10 поколінь і остаточно забути це поняття", – написав Невзоров.

Контекст:

Пригожин народився 1961 року в Ленінграді (зараз Санкт-Петербург). Як пише "Медуза", 1979 року йому дали умовний строк за крадіжку, а за два роки він дістав реальний строк за розбій у складі організованої групи, шахрайство та залучення неповнолітніх до проституції. Його засудили до 12 років ув'язнення, із яких дев'ять він провів у колонії (Forbes уточнює, що Пригожина помилували). Після звільнення зайнявся бізнесом. У 1990-х відкрив у Санкт-Петербурзі кілька ресторанів. У ЗМІ Пригожина називали "кухарем Путіна", оскільки його компанії обслуговували фуршети найвищих посадовців РФ.

Пригожин із 2016 року перебуває під американськими санкціями через агресію Росії щодо України (у Вашингтоні вважають, що він надає матеріальну підтримку і технологічну допомогу посадовцям РФ). Санкції введено також проти ПВК "Вагнер" та "Агентства интернет-исследований", відомого як "фабрика тролів".

Після початку повномасштабної війни Росії проти України Пригожин особисто зайнявся вербуванням ув'язнених, які відбувають покарання у російських в'язницях, для участі у бойових діях на боці російської армії.

Пригожин, який наростив свій вплив, неодноразово публічно критикував російську армію та генералів. "Багато тих, хто є так званими кадровими [військовими], не навчилися нічого, окрім як підборами клацати, цяцьки носити і красиві доповіді писати", – заявив він у жовтні.

У Росії наростає конфлікт між кадровими військовими та керівниками "приватних армій" (зокрема Пригожиним), які відіграють усе важливішу роль на полі бою, повідомив 7 листопада створений Силами спеціальних операцій ЗСУ Центр національного спротиву (ЦНС).

Невзоров (і не він один) звертав увагу на те, що глава Чечні Рамзан Кадиров і Пригожин останнім часом значно посилили свій вплив, а у країні діють приватні армії і на руках у росіян багато зброї, тому після закінчення війни на території України вона спалахне на території Росії. Невзоров вважає, що російські генерали можуть виношувати план убивства Пригожина, оскільки "так генералів на пенісі ще ніхто не крутив".