"Ми заздалегідь вжили заходів". У Міноборони України назвали передбачуваним продовження навчань РФ і Білорусі
Про це міністр оборони України Олексій Резніков заявив 20 лютого, повідомляє сайт українського оборонного відомства.
Резніков, коментуючи ситуацію із загостренням на Донбасі та потік російських фейків про це, сказав, що "ворог намагається розхитати Україну зсередини, залякати і змусити до капітуляції". "Ми вистоїмо. Ми вже зламали ворожий сценарій, тому що були готові до нього", – наголосив Резніков
"Так само було передбачуваним продовження навчань у Білорусі, і ми заздалегідь вжили відповідних заходів. Із кожним днем усе більше людей будуть усвідомлювати, що ми насправді захищаємо Європу. Це відкриє можливості для нових союзів та збільшення підтримки на різних рівнях", – додав він.
У МЗС та міноборони Білорусі обіцяли, що після закінчення навчань 20 лютого всі російські військові разом із технікою покинуть країну. Проте 20 лютого глава міноборони країни Віктор Хренін оголосив, що навчання буде продовжено.
Це рішення підвищує занепокоєння щодо вторгнення в Україну, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації. Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
18 січня 2022 року до Білорусі почали прибувати підрозділи збройних сил РФ на навчання "Союзна рішучість – 2022", які стартували у лютому.
У Держдепі США заявили, що стурбовані переміщенням військ РФ у Білорусь, оскільки в такий спосіб Росія може "створити привід для ймовірного вторгнення" в Україну за кількома напрямками. У МЗС Білорусі назвали цю заяву "набором фантазій і страшилок".
Європейські депутати та американські конгресмени у спільній заяві 24 січня назвали окупацією введення російських військ у Білорусь.
Сполучені Штати, їхні союзники та партнери вживуть заходів у відповідь проти Білорусі, якщо її територію буде використано для вторгнення РФ в Україну, попередив спікер Держдепартаменту США Нед Прайс 25 січня.
У МЗС та міноборони Білорусі пообіцяли, що після закінчення навчань 20 лютого всі російські військові разом із технікою покинуть країну.
У Білому домі вважають, що Росія може будь-якої миті почати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.
Американські ЗМІ з посиланням на військових і розвідників повідомляли, що війська РФ можуть використати дев'ять різних маршрутів у межах імовірного повномасштабного вторгнення в Україну. Серед цих імовірних маршрутів називали й білоруський напрямок "для атаки з півночі та оточення Києва".
Українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку і провокують паніку.