"Ми змушені будемо відступати на десятки кілометрів". Аеророзвідниця Берлінська розповіла про нову загрозу від російських дронів

Берлінська: Зараз росіяни обігнали нас у рази
Фото: Марія Берлінська / Facebook

Країна-агресор Росія робить ставку на автоматичну оптичну навігацію своїх дронів, і системної протидії цьому зараз немає. Про це розповіла ветеранка російсько-української війни, керівниця волонтерського проєкту Victory Drones благодійного фонду Dignitas і директорка Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 7 грудня.

"Ми настільки бездарно втратили стільки часу, що зараз росіяни обігнали нас у рази. Чим більше вони будуть автоматизувати свої системи, рухатися у сторону "роїв дронів" і автоматичної оптичної навігації, коли дрон фактично сам розпізнає ціль й ухвалює рішення по ураженню, коли таких дронів буде летіти тисячі, ми змушені будемо відступати на десятки кілометрів за лічені тижні", – сказала вона.

Для збереження паритету України на полі бою Берлінська закликала президента України Володимира Зеленського якомога швидше створити інженерну ставку верховного головнокомандувача й залучити до участі в ній провідних українських виробників дронів.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

Після широкомасштабного вторгнення Росії українська армія стала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують безпілотники як власного виробництва, так і закуплені на Заході й передані західними партнерами.

Україна виробляє на місяць десятки ударних безпілотників, аналогічних іранським дронам Shahed, які Росія використовує проти України, розповів на щорічних зборах Європейської бізнес-асоціації в листопаді 2023 року міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Міноборони України повідомляло в липні 2023-го, що з лютого 2022 року взяло на озброєння і в експлуатацію 28 моделей БПЛА різних типів, які виробляють в Україні. Серед них дев'ять моделей дронів-камікадзе, зокрема три – літакового типу, а також шість моделей FPV-дронів.