Міністерство інфраструктури запустило рейси з Ізмаїла до румунського порту Тульча
"Скористатися евакуаційним рейсом зможуть жінки, діти, а також чоловіки старше 60 років, які бажають потрапити до Румунії", – ідеться у повідомленні.
У відомстві уточнюють, що відправлення відбуватиметься від причалів морського вокзалу міста Ізмаїл двічі на день – о 8.00 та 14.00. Прибуття до Румунії, відповідно, о 10.30 та 15.30.
Контекст:
Менше ніж 49% громадян України після початку масового вторгнення Росії залишилися жити у населеному пункті, де жили до того. Про це свідчать результати опитування, проведеного у березні Центром "Соціальний моніторинг" спільно з Institute of Cognitive Modeling та агентством "Перша рейтингова система". 28,9% опитаних відповіли, що живуть в області, де жили до війни, але в іншому населеному пункті. 11,1% респондентів повідомили, що перебувають в іншій області України, а 2,7% – що вони за кордоном. Інші варіанти відповідей озвучило 1,3% учасників опитування, ще 6,9% вагалися з відповіддю. Соціологічне дослідження проводили з 4-го до 6 березня через месенджери. Опитано 2 тис. жителів підконтрольної українській владі території. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.
8 березня управління верховного комісара ООН у справах біженців повідомило, що з України після початку масового вторгнення російських військ виїхало 2 млн осіб.
Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді наголошував, що це найшвидша криза з біженцями у Європі з часів Другої світової війни.
Практично всі, хто виїхав з країни, – жінки, діти та люди похилого віку. Чоловікам віком від 18 до 60 років, за винятком деяких категорій, Україна заборонила виїзд на час воєнного стану увечері 24 лютого.