Міністр економіки Словаччини заявив, що його країна готова оплачувати постачання російського газу в рублях
Сулік заявив, що країна не може "відійти від однієї залежності й перейти до іншої".
Він зазначив, що відомство працює над диверсифікацією постачання енергетичної сировини, але найближчим часом, щоб не залишитися без газу, Словаччина "платитиме у російській валюті, якщо не домовимося про інше".
"Я міністр економіки і маю забезпечувати енергію для словацької економіки. Я не згоден із війною, але я також дивлюся на неї з економічного погляду", – сказав Сулік.
Наразі, як зазначає видання, Словаччина платить за газ у євро. Рахунок за березень надійшов, як і раніше, в єдиній європейській валюті, як це випливає з договору. Ці гроші йдуть у російський "Газпромбанк", який, як заявляв Путін, сам обмінює їх на рублі.
Що буде з наступним рахунком, міністр економіки поки не знає.
Сулік зазначив, що готовий діяти солідарно з іншими країнами Європейського союзу у спільних закупівлях газу, але розкритикував дії Брюсселя, який, щоб позбутися залежності від енергетичної сировини з Росії, зобов'язав країни-члени мати не менше ніж 80% запасів газу державою до початку наступного опалювального. сезону. Цей крок, за словами міністра, ще більше сприяв зростанню цін на природний газ на ринку.
Контекст:
23 березня Путін заявив про рішення перевести оплату за постачання російського газу до "недружніх" країн у російські рублі. У Кремлі додали, що не постачатимуть газ до країн, які відмовилися платити рублями.
"Недружніми" після введення санкцій проти РФ влада Росії назвала всі країни ЄС, США, Великобританію, Швейцарію, Австралію, Південну Корею, Японію, Сінгапур, Тайвань, Україну та ще низку держав.
Країни "Великої сімки" – США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія та Канада – відмовилися платити рублями за газ. Також проти виступили Польща та Словаччина, а потім і весь Євросоюз.
30 березня після розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца з Путіним у ФРН заявили, що домовленості G7 про оплату газу РФ лише в доларах і євро залишаються чинними. РФ запропонувала схему, згідно з якою платежі в євро переводитимуть у непідсанкційний "Газпромбанк", потім банк конвертує оплату в рублі.
У мінфіні РФ заявляли також, що оскільки через санкції втратили доступ до половини своїх золотовалютних резервів, то платитимуть борги "недружнім" країнам у рублях. Проте після цього російський уряд звітував про виплату за зовнішнім боргом в іноземній валюті, уникнувши суверенного дефолту.