Міністерка оборони Німеччини розповіла, які РСЗВ країна передасть Україні
"Сполучені Штати, Великобританія та Німеччина чітко мають намір підтримувати Україну в її захисті від неспровокованого вторгнення Росії. Росія спрямувала свою увагу на регіон Донбасу, де вона веде систематичні ракетно-артилерійські обстріли далекої дії як по оборонних українських військових позиціях, так і по цивільній інфраструктурі. Щоб допомогти Україні захистити своїх громадян і суверенну територію, США, Великобританія та Німеччина зобов'язалися надати реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) із керованими ракетами РСЗВ (GMLRS). Україна спеціально попросила про цю можливість, яка дасть змогу Збройним силам України вражати сили вторгнення точним вогнем на відстані приблизно 70 км", – заявили представники оборонних відомств.
1 червня США оголосили, що передадуть Україні чотири РСЗВ HIMARS (M142) та боєприпаси до них, а 6 червня Великобританія заявила про намір передати Україні три РСЗВ (MLRS) M270.
"А сьогодні на засіданні контактної групи з питань оборони України у Брюсселі (Бельгія) міністерка оборони [Німеччини] Крістіне Ламбрехт оголосила, що Німеччина передасть три пускові установки M270 Mittleres Artillerie Raketen System (MARS) та боєприпаси GMLRS зі складів бундесверу. Передання цих систем РСЗВ та відповідне навчання, яке наші три країни проведуть для українських операторів, мають вирішальне значення для самооборони України", – ідеться у заяві.
Представники міноборони вказали, що вже розпочато підготовку на американських системах HIMARS та британських M270 для їхнього розгортання найближчими тижнями.
"Підготовка щодо німецьких пускових установок MARS почнеться дуже скоро, щоб системи та їхні українські екіпажі можна було розгорнути терміново й без затримок", – зазначено у заяві.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Про передання Німеччиною трьох РСЗВ для України повідомив сьогодні міністр оборони США Ллойд Остін.
Контекст:
Німеччина з початку війни 2014 року надає Україні фінансову допомогу, допомагає лікувати поранених українських військовослужбовців, але до повномасштабного вторгнення РФ в Україну відмовлялася від надання зброї.
Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї в зони конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну, але з кінця березня так і не передала Україні будь-якого значущого, навіть легкого, озброєння, повідомляло видання Welt.
За словами посла України в Німеччині Андрія Мельника, більше ніж за 100 днів після масштабного нападу РФ Україна не отримала від Німеччини жодної одиниці важкої техніки, незважаючи на обіцянки доправити гаубиці Panzerhaubitze 2000 і зенітні самохідні установки Gepard.
13 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про "суттєве розширення" оборонної допомоги Україні. Тоді ж стало відомо, що він разом із президентом Франції Макроном та прем'єр-міністром Італії Драгі хоче приїхати до Києва.
14 червня міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що найближчим часом у Німеччині завершиться навчання українських солдатів на самохідних гаубицях Panzerhaubitze 2000 і потім зброю можна буде доправити в Україну. Німеччина має доправити Києву сім самохідних гаубиць. Посол України у ФРН Андрій Мельник прогнозував, що зброя буде в Україні орієнтовно 22 червня.