Міністри оборони країн Євросоюзу підтримали зусилля щодо навчання Збройних сил України – Боррель

Боррель: Нам потрібно бути швидкими й амбітними
Фото: ЕРА

На неформальній нараді у Празі міністри оборони країн Євросоюзу обговорили війну РФ проти України і погодилися з необхідністю підтримати Збройні сили України. Про це верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель повідомив 30 серпня, його процитував сайт ЄС.

Боррель зазначив, що участь у нараді в режимі відеоконференції взяв міністр оборони України Олексій Резніков і поінформував, зокрема, "про найнагальніші потреби української армії та [її] пріоритети".

"Ми маємо реагувати на ці потреби, і ми одноголосно погодилися із цим. Європейський союз єдиний у підтримці України, і держави-члени, як і раніше, готові продовжувати підтримувати стільки, скільки потрібно. Але потреби стосуються не лише поповнення запасів військової техніки. [...] Це також про те, як ведеться війна, навчання солдатів, навчання військової структури. Наразі проводять багато ініціатив щодо навчання, але потреби величезні. І нам необхідно забезпечити узгодженість цих зусиль", – сказав він.

Глава дипломатії Євросоюзу пояснив, що "всі держави-члени чітко згодні із цим і з початком роботи, необхідної для визначення параметрів місії військової допомоги ЄС Україні", і вирішили провести підготовчу роботу для цього.

"Нам треба бути швидкими й амбітними, демонструвати додану вартість, гнучкість, знову ж таки, зважаючи на потреби Збройних сил України. І саме тому сьогодні міністр оборони України роз'яснив нам перелік заходів – навчальних заходів на різних рівнях, на різних часових горизонтах (короткострокових, середньострокових та довгострокових), – які їм потрібні. Деякі держави-члени нагадали, що ще до війни вони пропонували виступити з такою ініціативою, особливо щодо вищої військової освіти, а не лише підготовки солдатів. Отже, ми швидко просуватимемо цю роботу у тісній співпраці з державами-членами, з нашими технічними органами і, головним чином, з Україною та іншими міжнародними партнерами", – наголосив Боррель.

Агентство Bloomberg писало 29 серпня, що у межах нової місії ЄС може запропонувати Збройним силам України снайперську, саперну чи офіцерську підготовку, зокрема "для медичних, саперних та снайперських завдань".

У документі, з яким ознайомилося агентство, ідеться про те, що навчальні місії ЄС мають бути "доповнювальними та взаємопідсилювальними" і що "місія може, зрештою, бути розгорнута в Україні, коли дозволять умови".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

На сайті міноборони Естонії зазначено, що країна вже готова підтримати місію щодо навчання українських військовослужбовців.

Раніше Боррель говорив, що тренувальну базу, імовірно, розмістять не в Україні, а в сусідніх країнах.

Контекст:

Навчання українських військовослужбовців уже відбувається у Великобританії, її програму запропонував 17 червня президенту Володимиру Зеленському під час візиту до України британський прем'єр-міністр Борис Джонсон. До неї входять навчання добровольців базових військових навичок відповідно до стандартів армії Великобританії та НАТО. У межах програми найближчими місяцями буде навчено до 10 тис. українців, повідомляли в липні у британському уряді.

Міноборони Нової Зеландії 31 травня, ще до офіційного оголошення про програму, повідомляло, що новозеландські артилеристи навчатимуть українських військовослужбовців разом із Великобританією.

4 серпня Канада приєдналася до ініціативи Великобританії і планує скерувати до 225 своїх інструкторів для навчання ЗСУ у межах місії UNIFIER.

7 серпня в уряді Швеції заявили, що збройні сили країни відправлять до Великобританії до 120 інструкторів у період із 12 серпня до 31 грудня для проведення базового військового вишколу громадян України.

8 серпня Фінляндія оголосила про те, що також приєднується до програми навчання українських військовослужбовців.

10 серпня Данія заявила, що візьме участь у навчанні українських військовослужбовців у Великобританії і, можливо, на своїй території.