Міноборони пропонує знизити граничний призовний вік в Україні до 25 років

За чинним законодавством, на військовий облік мають ставати призовники від 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років

Фото: mil.gov.ua
Міністерство оборони України розробило зміни в законодавстві щодо зниження граничного віку призовників, які перебувають на військовому обліку. Про це 4 травня повідомила пресслужба відомства.

МО пропонує зменшити його на два роки.

"У Міністерстві оборони, реагуючи на звернення Збройних сил України, спільно напрацювали пропозиції змін до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років", – ідеться в повідомленні.

Як причину зниження вікового цензу Міноборони вказало, що під час дії воєнного стану немає потреби, щоб громадяни перебували на військовому обліку до 27 років.

У повідомленні наголошують, що щорічне прибуття до територіальних центрів комплектування й соціальної підтримки, зокрема для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат і навантаження на медичних працівників. Водночас призову на строкову військову службу під час воєнного стану не проводять.

ривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації", – додали в Міноборони.

Контекст:

3 січня Кабінет Міністрів України опублікував новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів.  

На військовий облік мають ставати: призовники від 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років; військовозобов'язані й резервісти, які не досягли граничного віку перебування в запасі; жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони.

Військовозобов'язаних можуть брати на роботу або навчання лише після надання ними актуального військового квитка (зокрема через "Дію") або постановки на військовий облік. Жінки-медики й фармацевти, які досі не перебували на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов'язкового взяття на військовий облік до 2026 року.