Мішель відвідав у Києві реабілітаційний центр для військових і заявив, що працює над збільшенням постачання озброєння в Україну
Про це повідомив сайт Євроради, опублікувавши відеодайджест візиту.
[MULTIMEDIA]
У Twitter Мішель додав, що йдеться про центр, роботу якого фінансує Євросоюз.
"Вражений мужністю ветеранів. Україна незламна", – написав він.
Як зазначає "Суспільне", Мішель в Україні з одноденним візитом. Журналісти запитали главу Євроради, чи варто Києву чекати на постачання більшої кількості озброєнь.
"Це моя мета. Ми працюємо над тим, щоб давати все більше і більше боєприпасів, більше систем озброєння. Вперше в історії ЄС вирішив надати військову техніку. Це було для України. Це сталося за кілька годин після початку цього вторгнення, 24 лютого, і з того часу ми постійно посилюємо фінансові засоби, які ми надаємо Україні для військового обладнання, а також для того, щоб підтримати державу, функціонування держави, що є дуже важливим", – відповів він.
Контекст:
Мішель повідомив про приїзд до Києва вранці 19 січня. "Повернувся до Києва, щоб обговорити всі напрямки співпраці. Нехай 2023 рік буде роком перемоги і миру", – написав він. Під час візиту він провів переговори із президентом України Володимиром Зеленським.
Це третій візит Мішеля до України за час повномасштабної війни Росії проти України, яка розпочалася у лютому 2022 року. У квітні глава Європейської ради відвідував Київ, у травні – Одесу.
10 січня 2023 року Зеленський і Мішель провели телефонні переговори. Зеленський розповів про ситуацію на фронті та про оборонні потреби України. "Домовилися про спільні зусилля щодо реалізації формули миру. Обговорили очікування від майбутнього саміту Україна – ЄС", – додав він.
Візит Мішеля в Україну відбувся за два тижні до 24-го саміту України – ЄС, який проведуть у Києві 3 лютого. Головуватимуть на саміті Зеленський, Мішель і глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Серед пріоритетів зустрічі лідерів буде обговорення виконання Україною рекомендацій Єврокомісії, необхідних для переходу до передвступних переговорів із ЄС, запропонованої Україною формули миру і посилення санкційного режиму проти Росії.