"Можна спати спокійно". У Повітряних силах ЗСУ відкинули сценарій повторення десантної операції Росії на околицях Києва
Про це 16 січня в ефірі національного телемарафону, який транслювали в YouTube каналу "Рада", заявив речник командування Повітряних сил (ПС) ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, на початку війни в Україні не очікували такого "зухвалого ходу" від Росії – планів із захоплення чотирьох аеродромів навколо Києва.
"Тоді не вдалося це зробити, не вдасться і зараз… Тепер пролетіти просто так у столицю і висадити десант з Іл-76 не вдасться жодним чином, я думаю, що і до кордону не вдасться долетіти. Тут можна спати спокійно", – запевнив Ігнат.
У Білорусі 16 січня стартували спільні з Росією льотно-тактичні навчання авіаційних підрозділів збройних сил. Напередодні Росія за день перекинула до Білорусі щонайменше вісім винищувачів і чотири військово-транспортні літаки.
За словами Ігната, тут "нічого особливого немає".
"Запланували вони навчання... якась мета у них є. Можливо, перегрупування військ, перекидання ще якихось додаткових сил на територію Білорусі. А може, навпаки, з Білорусі на східний напрямок [перекинуть]. Вони вже тягали і комплекси С-300, і бронетехніку кілька місяців тому”, – зазначив спікер ПС ЗСУ.
Ігнат наголосив, що аеродроми, які РФ використовує на території Білорусі, – під пильним наглядом української розвідки.
Контекст:
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – такі собі "демілітаризація і денацифікація" України. За даними СБУ, Путін планував в Україні бліцкриг, але він провалився.
На 7 березня росіяни призначили "дедлайн" із захоплення лівобережної частини України та Києва і збиралися відправити сюди президента Віктора Януковича, який у цей час перебував у Мінську, розповів 4 січня 2023 року секретар РНБО Олексій Данілов.
ЗСУ й надалі успішно деокуповують тимчасово захоплені РФ території. 28 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ деокупували вже понад 1800 міст і сіл.