МЗС України – Сіярто: Аморально спекулювати на горі українців. Ми не втручалися і не будемо втручатися у внутрішні справи Угорщини
Сіярто 29 березня розкритикував заяву опозиційного політика Петера Маркі-Зая, який висловив співчуття українцям після бомбардування Маріуполя.
"Категорично відкидаємо спроби Петера Сіярто втягнути Україну у внутрішньополітичну боротьбу в Угорщині. Аморально спекулювати на горі українців задля отримання політичних дивідендів напередодні парламентських виборів, – прокоментував Ніколенко. – Ми не втручалися і не будемо втручатися у внутрішні справи Угорщини".
Він заявив, що оцінку діям угорських політиків "дадуть угорський народ та історія".
"Закликаємо керівництво Угорщини залишити в минулому стрімке зближення з Росією та усвідомити очевидний факт: без миру та безпеки в Україні не буде миру та безпеки в Угорщині. Відмова прем'єр-міністра [Віктора] Орбана надавати повну підтримку Україні сьогодні – це не запобігання втягуванню Угорщини у війну, а навпаки – запрошення Росії до подальшої агресії вглиб території Європи. Ми розраховуємо, що Будапешт сприятиме єдності в ЄС та НАТО задля припинення війни РФ проти України. Росія не має отримувати більше простору для продовження її звірств проти українського народу та руйнування європейської безпеки", – додав речник МЗС.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Угорщина зробила кілька заяв, які розкритикувала українська влада.
8 березня Орбан сказав, що хоча Угорщина засуджує збройну агресію Росії, вона не підтримує обмежень на імпорт російських енергоносіїв, оскільки це стане "непропорційно великим тягарем" для Угорщини. За його твердженнями, угорська економіка "просто не може функціонувати" без російських нафти та газу.
21 березня Сіярто сказав, що Угорщина не підтримає ані відмови від російських енергоносіїв, ані введення безполітної зони над Україною, ані відправлення туди миротворчої місії. Він підкреслив, що Угорщина "хоче залишатися осторонь цієї війни", не збирається постачати Україні зброю і не хоче, щоб країну використовували для її транзиту.
Наприкінці березня після критики з боку президента України Володимира Зеленського Сіярто повторив: Угорщина не дозволить постачання зброї Україні через свою територію, а також не відмовиться від російських нафти та газу.