На "Азовсталі" за час боїв загинуло 15 жінок-військовослужбовців – заступник командира "Азову" G

"Азовсталь" залишається останнім прихистком українських військових у Маріуполі, бійці тримають оборону
Фото: ЕРА
Серед українських військових, які загинули за час повномасштабної війни на території заводу "Азовсталь" у Маріуполі Донецької області, було 15 жінок. Про це сказав заступник командира полку "Азов" Святослав Паламар (позивний Калина) у коментарі виданню "ГОРДОН".

"За цей період тут, на території заводу загинуло 15 військовослужбовців-жінок. Це діловоди, кухарі, [представниці] тилових організацій, медики, психологи. 15 жінок", – сказав він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Говорячи про втрати українських військових на "Азовсталі", Паламар 8 травня сказав, що кількості загиблих не озвучуватиме, але йдеться про сотні людей. "Поранених – приблизно 600 людей. Але ця цифра збільшується кожного дня, як і кількість загиблих", – додав він.

Контекст:

Завод "Азовсталь" – останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові. Серед них, як писала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники й поліцейські. У бомбосховищах заводу також донедавна були сотні цивільних.

21 квітня президент РФ Володимир Путін публічно озвучував наказ міністру оборони РФ Сергієві Шойгу скасувати штурм промзони "Азовсталі", проте штурм продовжили.

2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону, хоча в них бракує води, їжі та ліків. Бої тривають досі.

7 травня завершилася евакуація з території заводу мирних громадян. За підтримки ООН і Червоного Хреста із заводу забрали приблизно 300 цивільних осіб, переважно це жінки й діти, сказали в Офісі президента.

Проте всупереч гуманітарному праву поранених так і не було евакуйовано. 10 травня Верещук повідомила, що загалом на заводі залишається понад 1 тис. українських військовослужбовців, серед них сотні поранених.

Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction – переміщення в третю країну, яка гарантує, що до кінця війни вони не повернуться в Україну. Проте Росія відмовляється від такої процедури, каже Верещук. Україна, за її словами, запропонувала також обміняти поранених українських військовослужбовців на полонених росіян.

12 травня Верещук повідомила, що тривають переговори з РФ щодо евакуації тяжкопоранених українських військовослужбовців з "Азовсталі" в обмін на полонених російських військовослужбовців. Ідеться, за її словами, про 60 тяжкопоранених військових і медиків.