На деяких ділянках фронту в Україні інтенсивність російських обстрілів упала на 75% – CNN

Російські війська, як і раніше, ведуть масовані обстріли в районі Бахмута І Кремінної
Фото: EPA
Російські війська суттєво скоротили інтенсивність артилерійських обстрілів України, на деяких ділянках фронту – на 75%. Про це 10 січня повідомив телеканал CNN із посиланням на американські та українські джерела.

У США та Україні вважають, що це може бути ознакою скорочення запасів боєприпасів у Росії або свідчити про зміну тактики росіян. У будь-якому разі "вражаюче" зниження інтенсивності артилерійського вогню є ще одним свідченням "дедалі слабшої" позиції Росії на полі бою майже за рік після її вторгнення, вважають співрозмовники телеканала.

Невказаний представник міноборони США додав, що зниження інтенсивності обстрілів має нелінійний характер і іноді росіяни, як і раніше, ведуть масовані артобстріли, особливо в районі Бахмута Донецької області, Кремінної Луганської області, а також поблизу Херсона.

Американське військове джерело зазначило, що у Росії, як і раніше, більше артилерійських боєприпасів, ніж в України, але США значно переоцінили їхню кількість, а також недооцінили, наскільки добре ЗСУ можуть завдавати ударів по російських логістичних об'єктах.

Водночас офіційні особи США та України оприлюднили різні оцінки кількості обстрілів із боку РФ. У США вважають, що кількість артилерійських ударів знизилася в середньому з 20 тис. до 5 тис. на день. За оцінкою Києва, зараз РФ випускає по Україні до 20 тис. снарядів на день (раніше – до 60 тис.).

Контекст:

За оцінкою української військової розвідки, внаслідок міжнародних санкцій спроможності російського військового виробництва значно скоротилисяРФ шукає снаряди для артилерії, танків, "Градів" по всьому світу, заявляв начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов. На запитання, чи ймовірний у росіян "технічний голод" через санкції, Буданов відповів, що він уже настав.

"Російська армія стикається з майже ідентичними проблемами, з якими стикаємося й ми. Тільки ми – з березня, а вони [військові РФ] – приблизно з початку осені. Як у нас проблема зі снарядами до артилерії, яку ми вирішуємо завдяки партнерам, так і у них це почалося. Як у нас почалися проблеми з осколково-фугасними снарядами до танків – так само в них. Те саме стосується ракет до реактивних систем залпового вогню", – розповів начальник ГУР.