На карту "пунктів незламності" внесли зміни
Він повідомив, що тепер на сайті відображатимуть три основні категорії:
-
місця, організовані обласною владою і ДСНС, які мають генератор для підзаряджання, тепло, інтернет, чай/каву, аптечку;
-
місця, організовані підприємцями, де є можливість безплатно зарядити гаджети;
-
магазини, аптеки, АЗК і відділення банків, які працюватимуть під час вимкнення електроенергії, але не надаватимуть послуг із підзаряджання.
"Будемо постійно інспектувати "пункти незламності" для контролю їх забезпечення. Важливо, щоб люди могли отримати все необхідне та розраховувати на допомогу у скрутні моменти", – заявив Тимошенко.
Контекст:
Про розгортання в Україні нового проєкту підтримки людей – "пунктів незламності" – 22 листопада повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні. За його словами, у пунктах "безкоштовно й цілодобово" можна отримати всі базові послуги: електрику, мобільний зв'язок та інтернет, тепло, воду, аптечку.
Зеленський розповів, що пункти працюватимуть у всіх обласних і районних адміністраціях, у школах, будівлях ДСНС. Також розпочав роботу сайт, на якому розміщено мапу таких пунктів в Україні, яку постійно оновлюють, проінформував Зеленський. 24 листопада президент зазначив, що у більшості регіонів України розгорнули 4362 "пункти незламності".
У Києві, як повідомляв 25 листопада мер Віталій Кличко, розгорнули понад 400 пунктів обігріву. Зеленський звинуватив того ж дня владу столиці у "профанації" з "пунктами незламності".
Внаслідок ракетних обстрілів Росією 23 листопада в низці регіонів зафіксували влучання в об'єкти критичної інфраструктури. По всій Україні почали вводити аварійні вимкнення електроенергії, фіксували проблеми з водо- й теплопостачанням.
У вечірньому зверненні 25 листопада Зеленський повідомив про "профанацію" з київськими "пунктами незламності", яку, за словами глави держави, "ніхто й нікому не пробачить, як і брехню у звітах різного рівня". "Багато скарг у Києві. Фактично нормально забезпечено лише пункти, розгорнуті на базі ДСНС і на столичному вокзалі, а над іншими пунктами ще, м'яко кажучи, потрібно працювати", – сказав президент.
Нардепи від "Слуги народу" вирішили провести перевірку цих пунктів у Києві. За підсумками першого дня інспекцій голова цієї парламентської фракції Давид Арахамія заявив, що депутати перевірили 360 "пунктів незламності", і 20% із них було закрито.
Кличко, коментуючи ситуацію з "пунктами незламності", заявив, що українцям потрібно працювати єдиною командою, а не займатися "політичною штовханиною". У відповідь радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що не бачить політичного підґрунтя у ситуації з критикою розгортання у Києві "пунктів незламності".