На кордоні з Україною у Білорусі РФ тримає приблизно 10 тис. особового складу – голова Держприкордонслужби

Українські прикордонники не фіксують ротації окупантів
Фото: Державна прикордонна служба України / Facebook
Білорусь готова будь-якої миті надати Росії можливість повторного нападу на Україну з півночі. Про це голова Державної прикордонної служби (ДПСУ) Сергій Дейнеко заявив 4 січня в ефірі національного телемарафону, який транслює "1+1".

За його словами, наразі на кордоні не зафіксовано наступальних формувань окупантів, натомість прикордонники фіксують ротацію підрозділів так званої союзної армії.

"Загальна чисельність російських військ, які зараз перебувають на території Білорусі (переважно на полігонах у Вітебській області, що досить далеко від кордону України), становить від 10 200 до 10 500 осіб. Водночас, за наявною у нас інформацією, частину з них протягом двох тижнів може бути перекинуто на територію Росії з подальшим відправленням у зону бойових дій на нашому українському Донбасі. Їм на заміну прийде група військовослужбовців 3-го армійського корпусу 6-ї мотострілецької дивізії РФ", – сказав Дейнеко.

Голова Держприкордонслужби зазначив, що військову інфраструктуру Білорусі, очевидно, використовують для бойового злагодження підрозділів окупаційних військ.

"Якщо ви запитаєте, чи є загроза – звісно, загроза є. Але сказати, що вона реальна чи критична, я не можу... Можна повторити цей наступ, але я впевнений, що він не буде успішним. Якщо вони готові до ще однієї поразки – можна почати його завтра. Але достатніх сил вони не мають і, я думаю, що в січні так звані союзні війська навряд чи будуть здатні почати новий напад на нашу країну", – додав він.

Контекст:

Російські війська із 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь практично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних та авіаударів.

4 жовтня Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

19 грудня Путін вирушив до Мінська для переговорів із Лукашенком. В обговорення входила розмова про "єдиний оборонний простір". Американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 19 грудня дійшов висновку, що Лукашенко, ймовірно, відхилив зусилля Путіна щодо примусу Білорусі до участі у війні проти України.

20 грудня стало відомо, що РФ почала перекидання на південь Білорусі військової техніки, яку раніше привезли на полігони країни разом із мобілізованими росіянами.

У ДПСУ заявили 27 грудня, що поки не фіксують створення в Білорусі наступального угруповання. За даними Генштабу ЗСУ, Росія тримає біля кордонів з Україною вдвічі менше військових, ніж перед вторгненням 24 лютого (22 тис. проти 45,5 тис. окупантів), водночас у Білорусі зараз перебуває до 11 тис. російських військових та понад 400 одиниць військової техніки.

Моніторингова група "Беларускі Гаюн" 2 січня повідомила, що спільні навчання підрозділів російської та білоруської армій на території РБ, які почалися у квітні, знову продовжено щонайменше до 8 січня.