На розмінування України потрібно приблизно 10 років, строки можуть бути більшими – ДСНС

Найзабрудненіші в Україні – Харківська і Херсонська області, зазначили у ДСНС
Фото: EPA (архів)
Унаслідок війни, яку у лютому 2022 року розпочала Росія, приблизно 30% території України забруднено вибухонебезпечними предметами.

Про це 7 березня в ефірі "Українського радіо" повідомив речник ДСНС України Олександр Хорунжий.

За його словами, найзабрудненіші в Україні – Харківська і Херсонська області, де ворог перебував найдовше.

"Точного часу на розмінування 1 га ніхто не дасть. Щодо загальних приблизних цифр, які визначали експерти, це до 10 років. Але це попередня цифра, думаю, строки будуть більшими, тому що ми не знаємо, яка зараз ситуація на окупованих територіях", – зазначив представник ДСНС.

Насамперед сапери розміновують об'єкти критичної інфраструктури, продовжив Хорунжий.

"Це лінії електропередач, водогони, газогони та інші об'єкти, необхідні для забезпечення нормального життя. Далі відпрацьовуються заявки людей, які повертаються у своє житло і знаходять вибухонебезпечні предмети", – розповів речник ДСНС України.

Контекст:

Російські війська вторглися на територію Харківської і Херсонської областей від початку повномасштабної війни – з 24 лютого 2022 року.

Харків вони взяти не змогли. Станом на 3 лютого 2023 року під окупацією залишалося 29 населених пунктів області, повідомляли в ОВА.

У листопаді 2022 року сили оборони України звільнили від російських окупантів правобережну частину Херсонської області разом з обласним центром.

Розв'язана Росією війна призвела до утворення в Україні найбільшого у світі мінного поля площею 250 тис. км&³2;, заявляв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 8 січня 2023 року.

Враховуючи масштаби забруднення, за наявних в Україні ресурсів розмінування може тривати 70 років, зазначила 4 березня віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.