На виїзді з Маріуполя російські окупанти роздягають чоловіків, а потім вирішують, чи брати їх у полон – журналіст
Гончаров пише, що після такого огляду окупанти ухвалюють рішення, брати чоловіка в полон чи відпускати.
"Це вже нацизм чи ще "денацифікація?" – обурився він, не уточнивши, наскільки масові такі перевірки.
Пізніше кореспондент уточнив: у такий спосіб окупанти шукають сліди від ременів автомата або мозолі на руках від натискання спускового гачка та регулярної заміни магазинів.
Військкор Андрій Цаплієнко пише, що окупанти заарештовують зокрема людей із патріотичними тату.
"Шукають азовців. Марно. Азовці зі зброєю в руках захищають місто", – наголосив він.
Полк "Азов" захищає Маріуполь від окупантів, це загін спеціального призначення Національної гвардії.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться від початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських знарядь та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. За оцінками влади, у місті залишається приблизно 350 тис. осіб.
Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.
За офіційними даними, за час російської агресії в Маріуполі загинуло 2357 жителів. Але радник мера Петро Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що у місті вже могло померти майже 20 тис. людей. Андрющенко також розповів, що приблизно 80% житлового фонду Маріуполя є непридатними для проживання.
Орієнтовно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Цього тижня з Маріуполя вдалося виїхати кільком десяткам тисяч жителів власними автомобілями.