На високому рівні переговорів Росії та України не проводять – Кулеба

Кулеба зазначив, що спілкування з росіянами ускладнилося
Фото: ЕРА

Переговорний процес між Росією та Україною щодо російської агресії відбувається зараз лише на рівні експертів переговорної групи. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив 17 квітня в інтерв'ю CBS News.

"У нас справді не було контактів із російськими дипломатами в останні тижні на рівні міністерств закордонних справ. Єдиний контактний рівень – переговорна група, що складається з представників різних інститутів і членів парламенту. Вони можуть продовжити свої консультації на рівні експертів, але переговорів на високому рівні не проводять", – сказав він.

За словами українського дипломата, "особливо важко продовжувати спілкування з росіянами" стало після виявлення в Бучі Київської області свідчень масових убивств мирних жителів окупантами.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

17 квітня в інтерв'ю CNN президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до діалогу з Росією завершити війну, але загибель мирних громадян ускладнює це завдання – суспільство не хоче переговорів.

Контекст:

Після масштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого делегації двох країн провели низку переговорів в очному форматі та через відеозв'язок.

За словами Зеленського, пріоритети України на переговорах з Росією є такими: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Вимоги "денацифікації" та "демілітаризації" Україна обговорювати не збирається, заявив він 27 березня.

Президент також уточнив, що найближчою метою України у війні має бути повернення під контроль територій станом на 23 лютого, тому що "змусити Росію повністю звільнити територію неможливо", і вже після цього обговорювати питання Донбасу і Криму.

Після чергового раунду переговорів із РФ 29 березня Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки. Проєкт договору передбачає, що в разі нападу на Україну низка країн-гарантів надає військову допомогу, озброєння та закриття повітряного простору, а Україна зобов'язується не розміщувати на своїй території іноземні військові бази та не вступати до військово-політичних союзів, повідомляв член делегації Олександр Чалий.

Зеленський пояснював, що Україна, як і раніше, готова вступити до НАТО, але, оскільки Альянс цього не пропонує, влада країни "буде будувати ті гарантії безпеки, які можуть захистити нас".

Про готовність надати гарантії безпеки після цього заявляли США, Італія, Німеччина, Великобританія та Туреччина. Водночас представники країн говорили, що гарантії будуть "не як у НАТО" – про готовність скерувати свої війська у разі нападу на Україну не йдеться.