На Заході пройшло навчання понад 100 тис. військовослужбовців ЗСУ – Генштаб

У Генштабі розповіли про навчання військових за кордоном
Фото: EPA (архів)

Станом на 21 листопада 2023 року інтенсивну підготовку в навчально-тренувальних центрах понад 30 країн-партнерів завершило більше ніж 100 тис. військовослужбовців Збройних сил України. Про це розповів на брифінгу заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-майор Олександр Кириленко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Це було б неможливо без підтримки й допомоги країн-партнерів. Завдяки спільним зусиллям була створена ефективна система підготовки військовослужбовців ЗСУ, яка суттєво підтримує й нарощує спроможності всіх складових сил оборони у відсічі збройній агресії РФ. Ми вдячні за цю підтримку", – сказав він.

Начальник Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Олексій Таран зауважив, що до організаційних заходів підготовки особового складу ЗС України за кордоном залучено коаліцію із 32 держав-партнерів, які організаційно входять до складу двох військових допоміжних місій України: групи сприяння безпеці України (SAG-U) та місії ЄС із військової допомоги в Україні (EUMAM).

За його словами, нинішня система підготовки зосереджена на чотирьох базових пріоритетах. Перший – базова загальновійськова підготовка новонабраних рекрутів, із яких у відносно короткий строк – 35 днів – треба зробити повноцінних стрільців піхотних підрозділів.

Другий – фахова підготовка, насамперед на іноземних зразках озброєння і військової техніки, а також фахівців дефіцитних спеціальностей (бойових медиків, саперів, снайперів, операторів протитанкових комплексів тощо).

Третій – підготовка сучасних командирів-лідерів, особливо молодшої ланки – командирів відділень, взводів, рот, а також інструкторів-тактиків, які формують базу інструкторського складу.

Четвертий – колективна підготовка підрозділів різних рівнів і штабів для ефективного управління ними, насамперед для ведення наступу і штурмових дій.

Контекст:

Створити місію щодо навчання українських військових глави МЗС Євросоюзу домовилися 17 жовтня 2022 року. Місія має на меті забезпечити індивідуальну, колективну і спеціалізовану підготовку ЗСУ, зокрема Сил територіальної оборони, а також координацію й синхронізацію діяльності держав-членів, які підтримують проведення навчання.

Згідно з планами, українські військові та спеціалізований персонал проходитимуть навчання на території ЄС протягом найближчих двох років. Орієнтовна сума загальних витрат на цей період становитиме €106,7 млн.

14 листопада ЄС офіційно запустив місію з навчання 15 тис. українських військовослужбовців у межах військової допомоги на підтримку України ("EUMAM Україна").

Окрім того, українські військові проходили навчання у Великобританії, до програми долучилося понад 10 країн-партнерів.