На засіданні ТКГ українська делегація закликала Росію забезпечити дотримання перемир'я на Донбасі

Резніков (на фото) очолює українську делегацію в ТКГ за відсутності Кравчука
Фото: president.gov.ua
26 серпня після перерви відбулося чергове засідання тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі. Про це поінформувала у Facebook українська делегація в ТКГ.

Через операцію на серці, яку раніше провели голові української делегації Леонідові Кравчуку, її очолював віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

"Резніков нагадав російській делегації про тристоронній характер роботи групи та зацитував федерального канцлера ФРН пані [Ангелу] Меркель, яка під час пресконференції в Києві зазначила, що стороною конфлікту з Україною є Російська Федерація", – ідеться в повідомленні.

Українська делегація закликала російську "поставитися відповідально до виконання рішень, що були прийняті за участю російського керівництва та держав-посередників, Франції та Німеччини, зокрема, під час Паризького саміту у грудні 2020 року".

За даними української делегації, російську сторону в ТКГ закликали:

  • прискорити підготовку до проведення наступного етапу одночасного взаємного звільнення утримуваних у зв'язку з конфліктом осіб і забезпечити розблокування роботи контрольних пунктів в'їзду і виїзду з російського боку;
  • забезпечити чітке дотримання режиму припинення вогню;
  • забезпечити реалізацію комплексу заходів із розмінування раніше визначених 19 ділянок;
  • зосередитися на відповідальній роботі щодо порядку денного і виконанні рішень лідерів держав нормандського формату.

"Відновлення роботи політичної підгрупи стало можливим після того, як її відеоконфреренцію покинула громадянка України Мая Юріївна Пирогова, засуджена в Україні за тероризм", – підкреслили в українській делегації.

Наступне засідання ТКГ заплановано на 15 вересня.

Контекст:

Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія). Мінськ став місцем зустрічей ТКГ у 2014 році.

За даними ООН, із 14 квітня 2014-го до 30 червня 2021 року внаслідок конфлікту на Донбасі загинули 3901 цивільна особа, приблизно 4200 українських військових та орієнтовно 5800 бойовиків.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців і 163 дістали поранення, повідомляли в ТКГ 27 липня.