Начальник штабу Сил тероборони України про ймовірне вторгнення Росії: Діятимемо асиметрично
"Є дуже важливий момент. Ми не будемо діяти так, як діє противник. Ми будемо застосовувати так звані асиметричні дії. Що це значить? Ми будемо використовувати свої переваги, які у нас є, для того, щоб бити по найслабших місцях противника і створити у нього розпач, створити в нього ось ці думки про те, що його дії не будуть мати успіху", – сказав він.
За словами начальника Сил ТРО, українці використовуватимуть знання місцевості, рухатимуться швидше за ворогів.
"Ми будемо знати про них усе, тому що кожен буде спостерігати і бачити, що робить противник, і ця інформація буде надходити до нас. Ми будемо використовувати те озброєння і будемо давати відповідно те озброєння, яке буде ефективним у тій чи в іншій місцині", – пояснив Собко.
Контекст:
Закон "Про основи національного спротиву" набув чинності з 1 січня 2022 року, у ЗСУ з'явився окремий рід військ – Сили територіальної оборони. Їх очолив бригадний генерал Юрій Галушкін.
Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть українці, які служили у ЗСУ, інших військових формуваннях та правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. У формування не братимуть раніше засуджених за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (не поширюється на реабілітованих), а також тих, хто має дві або більше судимості.
Сили тероборони призначені для виконання завдань у своїх зонах і районах. Головнокомандувач ЗСУ може перекинути їхні підрозділи й на інші ділянки, але в наступальних операціях вони не братимуть участі, стверджував Галушкін.
Сили територіальної оборони ЗСУ зараз повністю забезпечено боєприпасами та озброєнням, заявляв 24 січня міністр оборони Олексій Резніков.
27 січня Рада дозволила бригадам територіальної оборони використовувати важке озброєння, зокрема протитанкове.
Президент України Володимир Зеленський наголошував, що "всі, особливо окремі керівники на місцях, мають чітко усвідомити", що національним спротивом і територіальною обороною мають займатися виключно військові.
Чисельність сил тероборони планують збільшити до 2 млн осіб.