Наївність президента створила завищені очікування щодо припинення війни на Донбасі – Гармаш
За словами представника української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, журналіста Сергія Гармаша, наївно було очікувати, що війну на Донбасі можна зупинити, поглянувши в очі президенту Росії Володимирові Путіну. Про намір подивитися в його очі президент України Володимир Зеленський сказав перед зустріччю лідерів "Нормандської четвірки" в Парижі у грудні 2019 року.
Для припинення війни на Донбасі недостатньо одного бажання України, зазначив представник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, журналіст Сергій Гармаш в інтерв'ю "Телеграфу", яке опубліковано 2 січня.
"Наївно було очікувати, що конфлікт на Донбасі можна вирішити, "подивившись в очі [президенту Росії Володимирові] Путіну" і просто "переставши стріляти". Ця деяка наївність нового президента [України Володимира Зеленського] створила завищені очікування в українському суспільстві щодо вирішення конфлікту на Донбасі", – зазначив експерт.
За словами Гармаша, ці очікування не могли бути реалізовані.
"Недостатньо бажання однієї сторони припинити війну, якщо в іншої сторони такого бажання немає. Тим більше, припинити на умовах слабкої сторони", – підкреслив він.
Про те, що хоче подивитися в очі Путіну, Зеленський сказав в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера" напередодні поїздки на зустріч лідерів "Нормандської четвірки" в Парижі, яка відбулася 9 грудня 2019 року.
"Я хочу побачити людину і я хочу привезти розуміння і відчуття, що дійсно всі хочуть поступово закінчити цю трагічну війну. Я це зможу точно зрозуміти за столом... Ми будемо говорити не в мінському форматі, не на засіданні у тристоронній групі, а будемо дивитися очі в очі із президентом Російської Федерації", – сказав Зеленський.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією, і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.