Найєм про обстріл Росією одеського порту: Так, вони виродки. Але ми вимагатимемо виконання умов договору від партнерів – Туреччини та ООН

Україні необхідно експортувати зерно морським шляхом, наголосили у Мінінфраструктури
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)
Україні необхідно експортувати зерно з портів, і вона робитиме все можливе для цього, за підтримки партнерів або без, незважаючи на те, що Росія порушує всі свої домовленості. Про це заявив заступник глави Міністерства інфраструктури України Мустафа Найєм у Facebook.

"Війни і бл…дства ніхто не скасовував. Не скасували і Стамбульські домовленості. Так, вони виродки. Так, їм не можна вірити. Але це ніяк не впливає на те, що нам треба вивезти зерно з портів", – написав Найєм.

Він наголосив, що це необхідно всій економіці, яка "на межі колапсу", але має й далі підтримувати соціальну сферу та зміцнювати ЗСУ.

"Тому, звісно ж, ми вимагатимемо виконання умов договору від партнерів – Туреччини та ООН. Але незалежно ні від чого. Із війною чи без. За підтримки партнерів чи без. Із договором чи без. Ми робитимемо все можливе, щоб вивезти наш урожай", – заявив заступник міністра.

За словами Найєма, у тому, що росіяни – "кінчені мерзотники", ніхто не сумнівався, просто раніше це було зрозуміло тільки українцям, а тепер, після ударів по портах та гуманітарних коридорах, стає очевидно ще сотням мільйонів людей, зокрема в тих країнах, "де звикли лицемірно розчулюватися матрьошками".

"Цього року ціни у ваших магазинах та на заправках – це, зокрема, результат сліпого благоговіння перед "російським чесним словом ", балалайкою, Пушкіним і Толстим", – резюмував Найєм.

Контекст:

У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт. Від експорту продовольства з України, за його оцінкою, залежить життя приблизно 400 млн осіб у різних країнах.

22 липня у Туреччині відбулося підписання дзеркальних угод про відновлення безпечного експорту українських зернових Чорним морем. На заході були президент Туреччини Реджеп Ердоган та генсек ООН Антоніу Гутерріш. Один документ Туреччина та ООН підписали з Україною, інший із Росією.

Агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на текст документа, повідомило, що угода стосується безпечного судноплавства для експорту зерна, продуктів та добрив із морських портів Одеса, Чорноморськ і Південний протягом 120 днів із дати підписання з можливістю продовження цього строку.

Наступного дня після підписання угод, 23 липня, російські окупанти атакували Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу "Калібр". За інформацією оперативного командування ЗСУ "Південь", дві ракети збили сили протиповітряної оборони, дві влучили в об'єкти інфраструктури порту.

У Мінагрополітики України повідомили, що в порту було зерно для експорту.

У МЗС України заявили, що РФ ракетним ударом по порту Одеси поставила під сумнів домовленості й обіцянки, які вона дала ООН і Туреччині у Стамбулі, і назвали атаку " плювком" президента РФ Володимира Путіна "в обличчя генеральному секретарю ООН і президенту Туреччини".

Генсек ООН заявив, що "беззастережно" засуджує атаку на порт в Одесі.