Нардеп Чернєв: У Китаю суттєве зрушення щодо війни в Україні

Чернєв: Не скажу поки, що Китай наш, але ми працюємо над цим
Фото: Єгор Чернєв / Facebook
У Китаї фіксують зміну інформаційної політики та готовність чути українську сторону, заявив нардеп від "Слуги народу" Єгор Чернєв. Про це він написав у Facebook.

"З останніх спостережень за Китаєм. По-перше, ЗМІ Піднебесної почали запитувати інтерв’ю. День так на 20-й, але почали. Це вказує на зміну внутрішньої інформаційної політики. Вони готові чути українську сторону. І розуміючи, що в Китаї всі ЗМІ підконтрольні, це означає і зміну зовнішньої політики щодо війни в Україні", – написав нардеп.

Також він зазначив, що хоча китайські ЗМІ поки що зміщують акценти на гуманітарний складник, вони вже "перестають виправдовувати Росію і починають називати війну війною".

Окрім того, за спостереженнями Чернєва, Китай усе частіше говорить про важливість територіальної цілісності України та неприпустимість урегулювання проблем у воєнний спосіб.

Нардеп зазначив, що від китайських журналістів ще звучать запитання про "нацистів", фото яких в Україні вони нібито бачили. Але він пояснює їм, що такі маргінальні течії, як неонацизм, не мають підтримки в українському суспільстві, їх не представлено в парламенті, "а поодиноких зігуючих підлітків можна знайти в будь-якій країні світу".

"Тож якщо не зважати на деякі особливості поглядів Китаю на сьогоднішню геополітичну ситуацію, там є суттєвий зсув у відношенні до війни в Україні. Не скажу поки, що Китай – наш, але ми працюємо над цим", – написав Чернєв.

Контекст:

Китай вважають стратегічним партнером Росії, але західні країни намагаються переконати Пекін змінити свою позицію щодо українського питання, повідомляли ЗМІ. Китай від початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви. У Радбезі ООН Китай утримався під час голосування за резолюцію, яка засуджує війну.

8 березня президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц провели телефонну розмову з китайським лідером, яка стосувалася нападу РФ на Україну. Після розмови Сі Цзіньпін заявив, що потрібно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн і що Китай готовий "активно працювати" з міжнародною спільнотою для посередництва, спрямованого на припинення війни.

13 березня низка американських видань, зокрема The New York Times та Financial Times, із посиланням на інформацію, одержану США, повідомила, що Росія звернулася до Китаю з проханням про військову допомогу для продовження війни в Україні. За даними ЗМІ, РФ попросила у Пекіна гроші, безпілотники та сухпайки.

У посольстві Китаю у США заявили, що "ніколи не чули" про те, що РФ звернулася до КНР по військову допомогу. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що інформація американських ЗМІ не відповідає дійсності, оскільки "Росія має самостійний потенціал для продовження операції".

14 березня відбулася зустріч радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана з членом політбюро ЦК Комуністичної партії Китаю, начальником канцелярії комісії із закордонних справ Яном Цзечі. Після зустрічі Білий дім випустив коротку заяву, в якій повідомив, що співрозмовники обговорили "низку питань американсько-китайських відносин" та війну Росії проти України. Пізніше на брифінгу речниця Білого дому Джен Псакі повідомила, що Китай попередили: надання військової чи іншої допомоги Росії "призведе до серйозних наслідків".