Нардеп Чернєв: Більшість із наших західних партнерів не зацікавлена в поразці Росії
У державах-партнерах немає "втоми від України", але є втома від непрогнозованості ситуації, і дехто хоче знайти з неї вихід через компроміс із Росією, вважає народний депутат від "Слуги народу" Єгор Чернєв. Про це він сказав в інтерв'ю "Укрінформу", опублікованому 4 грудня.
На думку Чернєва, усі вже розуміють, що річ не в Україні, а у великій геополітичній грі, яку веде Росія та її союзники. Особливо це розуміння дійшло до партнерів після подій в Ізраїлі. Але воно не означає, що всі союзники України справді прагнуть її повної перемоги.
"Більшість із наших західних партнерів не зацікавлена в поразці Росії. Вони бояться, що поразка й розпад Росії зламає всю геополітичну структуру в Євразії, на значній її частині виникне вакуум сили, а ядерна зброя може потрапити до рук терористів чи аферистів", – сказав Чернєв.
Він зазначив, що Україна, зі свого боку, пояснює, що без поразки Росії створити надійну й ефективну систему європейської та світової безпеки буде неможливо, адже Росія набагато частіше є не стабілізатором проблем, а їх провокатором.
Він наголосив, що є група союзників на Заході, які Україну в цьому підтримують, а українські держслужбовці працюють над тим, щоб їх стало більше.
На запитання журналістів, що саме означають гасла, які часто повторюють партнери, "будемо з Україною до кінця, допомагатимемо стільки, скільки потрібно", Чернєв відповів, що це сигнал Росії про те, що їй не дадуть змоги досягти тих цілей, які вона перед собою поставила.
"Це не означає, що нам допоможуть перемогти, це означає, що не дозволять перемогти Росії. Не менше, але поки що й не більше", – додав нардеп.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала широкомасштабне вторгнення в Україну.
30 вересня 2022 року глава Української держави Володимир Зеленський сказав, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім російським президентом Путіним це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав Зеленський. У жовтні він увів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони, у якому офіційно констатовано "неможливість проведення переговорів із Путіним".
Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. В інтерв'ю, опублікованому 11 травня 2023 року, Зеленський закликав не нав'язувати Україні форматів досягнення миру з Росією.
Путін 12 вересня стверджував, що першим кроком до діалогу може стати скасування указу Зеленського про заборону переговорів із ним.
Видання The Economist 13 листопада писало, що західні чиновники дедалі частіше говорять про те, що війна, яку розв'язала Росія проти України, може затягнутися ще на п'ять років у ситуації, коли ні РФ, ні Україна не готові поступитися, але й вийти з глухого кута теж не можуть.