Нардеп Рудик: Конкуренція між Пригожиним, Кадировим, якимись топами, які хочуть зайняти нішу Жириновського, грає нам на руку G

Рудик прокоментував ситуацію в російській владі
Фото: Serhiy Rudyk / Facebook
Конкуренція між різними російськими публічніми особами не дає центральній владі ефективно керувати армією РФ. Про це заявив нардеп від групи "За майбутнє", підполковник Збройних сил України Сергій Рудик, який захищає Україну на фронті, в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Те, що в них постійно відбувається ця конкуренція між [засновником ПВК "Вагнер" Євгеном] Пригожиним, [главою Чечні Рамзаном] Кадировим, їхніми якимись топами, які хочуть зайняти нішу – я не знаю, – мабуть, [померлого лідера російської пардії ЛПДР Володимира] Жириновського... По-іншому – я не розумію, як вони можуть протистояти тому самому [президенту РФ Володимиру] Путіну. Це теж грає нам на руку", – сказав він.

Рудик пояснив, що вони конкурують між собою, і в цій конкуренції не завжди рішення ухвалюють єдиноначально.

"Це дуже важливо: щоб центр координував дії зі стратегічним рівнем управління армією, тактичним рівнем управління армією, аж до самого низу: до рівня батальйону, роти і хлопців, які безпосередньо в окопі. Тому така от ситуація", – сказав він.

Нардеп Рудик: 24 лютого військком мені каже: "Призвати нардепа – це кримінальна відповідальність. Нізащо. Ніколи". Я кажу: "Чоловіче добрий, орки під Києвом. Про яку відповідальність ти говориш?" Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Аналітики неодноразово звертали увагу на публічний конфлікт між військовим керівництвом Росії з одного боку та Пригожиним і Кадировим, підрозділи яких також беруть участь у бойових діях в Україні, – з іншого.

Пригожин неодноразово публічно критикував російську армію та генералів. "Багато тих, хто є так званими кадровими [військовими], не навчилися нічого, окрім як підборами клацати, цяцьки носити і красиві доповіді писати", – заявив він у жовтні 2022 року. У лютому 2023 року він звинуватив міністра оборони РФ Сергія Шойгу та начальника російського Генерального штабу Валерія Герасимова у свідомому знищенні своєї ПВК.

Критика військового командування з боку Кадирова та Пригожина, на думку американського Інституту вивчення війни (ISW), підірвала авторитет Путіна. У підсумку президент Росії, як вважають в ISW, особисто вступив у кампанію зі зниження рейтингу Пригожина.

Російський публіцист Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, звернув увагу на те, що Кадиров і Пригожин останнім часом значно посилили свій вплив, а у країні діють приватні армії і на руках у росіян багато зброї, тому після закінчення війни на території України, на думку журналіста, вона спалахне на території Росії.