Наступні пакети оборонної допомоги будуть визначати з огляду на ситуацію на полі бою – амбасадорка США
Амбасадорка наголосила, що 11-й пакет військової допомоги – не останній, тому що входить у пакет допомоги загальною вартістю $40 млрд.
"Тому кожен пакет допомоги будуть упорядковувати, відштовхуючись від ситуації на полі бою та від розмов з українцями щодо того, чого вони потребують", – додала вона.
Брінк зазначила, що процес постачання озброєння налагоджено і з моменту ухвалення рішення до постачання минає "день, якщо не менше".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Загалом із 2014 року Сполучені Штати виділили Україні понад $7,3 млрд на надання допомоги у гарантуванні безпеки, зокрема приблизно $5,3 млрд допомоги у сфері безпеки від початку роботи адміністрації президента Джо Байдена (із них $4,6 млрд – із 24 лютого), повідомили у Пентагоні 1 червня.
У травні Конгрес затвердив виділення $40 млрд, із яких $6 млрд передбачено на посилення безпеки України. Про перший пакет із цієї суми та 11-й із початку вторгнення – вартістю $700 млн – Байден оголосив 1 червня, до нього входять РСЗВ HIMARS.
Окремо у США ухвалили закон про ленд-ліз для України. Згідно із цим документом, президент США зможе дозволити уряду позичати або давати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи, "яких торкнулося вторгнення Російської Федерації в Україну", щоб допомогти зміцнити їхню обороноздатність і захистити цивільне населення від можливого вторгнення або агресії, що триває, з боку Росії. Україна не муситиме заздалегідь платити за постачання техніки та озброєнь, їй буде надано відтермінування оплати.