Наступні судна завантажені й готові до відплиття "зерновим коридором" з України – Кулеба
"Наступні судна з українським зерном завантажені й готові до відправлення. Якщо Росія виконає свої зобов'язання щодо зернової ініціативи за посередництва ООН, вони потраплять до закордонних покупців і допоможуть утихомирити ціни на продовольство й запобігти голоду. Україна, як і раніше, віддана боротьбі з глобальною відсутністю продовольчої безпеки", – написав він.
Удень 3 серпня Кулеба на пресконференції в Києві розповів, що домовленості щодо вивезення зерна виконують.
"Ми неухильно будемо й надалі виконувати цю домовленість. Вона вигідна українським фермерам, вона вигідна українській економіці й вигідна світу. Саме Україна зараз у буквальному сенсі є рятівником світу від подальшого зростання цін на продукти харчування і від голоду в окремих країнах", – додав глава МЗС, трансляцію вели у Facebook.
Кулеба повідомив, що судна виходитимуть з українських портів за погодженим графіком.
"Сподіваємося, що все працюватиме і Російська Федерація не зробить ніяких кроків, які б зруйнували ці домовленості, що були так важко досягнуті за посередництва ООН і Туреччини", – резюмував він.
Контекст:
22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна (Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме). Агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на текст документа, повідомило, що угода стосується безпечного судноплавства для експорту зерна, продуктів та добрив із морських портів Одеса, Чорноморськ та Південний протягом 120 днів від моменту підписання з можливістю продовження цього строку.
Судно Razoni під прапором Сьєрра-Леоне, завантажене 26 тис. тонн кукурудзи, вийшло з Одеського морського торговельного порту 1 серпня. Суховантаж іде до Лівану. "Цей вихід судна є першим і тестовим для перевірки коридору, зв'язку та інших процедур. По результатах цього виходу будуть прийматися рішення", – повідомляли у ВМС України. У Мінінфраструктури розповідали, що ще 16 суден уже чекають своєї черги для проходу "зерновим коридором".
Суховантаж Razoni зайшов у територіальні води Туреччини увечері 2 серпня. Наступного дня судно оглянули і воно продовжило плавання.