НАТО має відновити свій військовий потенціал, щоб підтримувати Україну – Столтенберг

Столтенберг попередив, що запаси НАТО виснажуються
Фото: EPA

НАТО необхідно наростити військовий потенціал, щоб підтримувати Україну в "довготривалій перспективі". Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив 20 листопада в інтерв'ю головній політичній кореспондентці канадського телеканала CBC Розмарі Бартон на каналі Rosemary Barton Live.

Столтенберг зазначив, що Альянс вичерпав більшу частину власних запасів зброї та боєприпасів і йому необхідно працювати з промисловістю, щоб "наростити виробництво" і мати можливість і надалі підтримувати Україну.

Він також наголосив, що країни НАТО мають бути готовими заплатити "певну ціну" у вигляді вищих цін на енергоносії та інших економічних наслідків, щоб посилити обороноздатність України.

Столтенбарг закликав пам'ятати, що ціна, яку платять союзники України, вимірюється грошима, а ціна, яку платить Україна, "вимірюється життям і кров'ю, щодня, і ми зобов'язані їх підтримувати".

Контекст:

Після того як у лютому 2022 року РФ розпочала повномасштабну війну проти України, українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема і Криму.

Щодо надання допомоги Україні відбулося сім зустрічей консультативної групи у форматі "Рамштайн", остання – в режимі онлайн 16 листопада. Міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками зустрічі повідомив, що нову військову допомогу Україні нададуть, зокрема, Канада, Швеція, Греція, Польща і Німеччина. Союзники збираються "зберігати набраний темп" надання допомоги Україні упродовж усієї зими, щоб Україна могла "і надалі закріплювати досягнення й перехоплювати ініціативу на полі бою", зазначив глава Пентагону.

Окрім того, з початку нападу Росії США надали Україні військову, гуманітарну й пряму економічну допомогу на $25 млрд. Військову допомогу більше ніж на £3 млрд 2022 року надала Україні Великобританія.