Нацгвардія України взяла ЧАЕС під охорону
"Основними завданнями нацгвардійців на майданчику є охорона та оборона ядерних установок, а також фізичний захист ядерних матеріалів", – ідеться у повідомленні.
Зазначають, що головними завданнями підприємства є:
- перевірка ЗСУ безпеки майданчика та його транспортної інфраструктури;
- перевірка радіаційного стану приміщень та об'єктів станції, де перебували окупаційні війська РФ, які повністю нехтували правила радіаційної безпеки;
- ротація персоналу зміни, яка перебуває на майданчику (46 добровольців-працівників, які вирушили на майданчик ЧАЕС 20 березня, а також 13 працівників, які й надалі перебувають на робочих місцях від початку окупації станції вже приблизно 1000 годин).
Контекст:
24 лютого, у перший день вторгнення, російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС у Київській області та взяли у заручники персонал. Військові РФ пройшли територією зони відчуження на важкій техніці, піднявши шар забрудненого ґрунту й пилу, спровокували погіршення радіаційної ситуації і зазнали впливу радіації, повідомляли в Національній академії наук України.
Тільки 20 березня вдалося провести часткову ротацію персоналу ЧАЕС і евакуацію людей, які там перебували.
29 березня за підсумками переговорів української і російської делегацій у міноборони РФ заявили, що Росія "вирішила скоротити військову активність" на київському та чернігівському напрямках. 31 березня окупанти покинули територію ЧАЕС та місто-супутник Славутич. Водночас вони захопили в полон військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли станцію.
31 березня "Енергоатому" надійшло підтвердження інформації, що окупанти окопувалися у Рудому лісі – найзабрудненішому місці зони відчуження.
Під час перебування на станції окупанти розграбували новітню лабораторію у Чорнобилі, а перед тим, як покинути ЧАЕС, вкрали звідти комп'ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, повідомляли у Держагентстві з питань управління зоною відчуження.