Не передбачає виведення російських військ. Шольц розкритикував "мирний план Китаю"

Шольц про пропозиції Китаю: Немає чіткої лінії, яка б говорила: російські війська мають вивести
Фото: EPA
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував "мирний план", який запропонував Китай для завершення війни, розв'язаної Росією проти України. Про це він заявив під час візиту до Індії 25 лютого, повідомив Welt.

"На мою думку, немає чіткої лінії, яка б говорила: російські війська також мають вивести", – сказав канцлер.

Також Шольц заявив, що не може бути мови про "мир, продиктований" Росією, і президент РФ Володимир Путін має це побачити.

Контекст:

Китай від початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.

Президент України Володимир Зеленський говорив, що Китай має "підтримати формулу миру", яку пропонує Україна, і "виступати за гарантії безпеки".

18 лютого глава канцелярії комісії із закордонних справ Центрального комітету Комуністичної партії Китаю Ван І розповів главі МЗС України Дмитрові Кулебі про основні позиції "мирного плану" КНР. Кулеба зазначив, що Україна ще очікує на документ із повним текстом плану.

24 лютого оприлюднили документ "Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні", який складається із 12 пунктів. Зеленський сказав, що частина пунктів у цьому документі збігається з інтересами України, а із частиною Київ не згоден. Водночас планом Зеленський документ не вважає, за його словами, ідеться про "думки" Китаю щодо врегулювання.

Кулеба заявив, що щонайменше один із пунктів документа – пов'язаний із санкціями – не відповідає інтересам України.

У лютому західні ЗМІ повідомили, що останнім часом США почали фіксувати "тривожні" тенденції в підтримці Китаєм російських збройних сил і є ознаки того, що Пекін хоче "підійти до межі" надання летальної військової допомоги Росії і не бути спійманим.

МЗС Китаю заявило 22 лютого, що КНР не розглядає можливості доправлення летальної зброї Москві для використання у війні проти України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю, яке вийшло 23 лютого, сказав, що Альянс бачить ознаки підготовки Китаю до передання Росії зброї.

Поки випадків надання Китаєм Росії зброї не зафіксували, говорив Зеленський 19 лютого. 24 лютого він сказав, що "дуже хоче вірити, що Китай не буде постачати зброю Росії". Байден 25 лютого повідомив, що США поки не бачать, що Китай підтримує Росію у війні, але наголосив: якщо Пекін зробить це, Вашингтон "дасть відповідь".