Столтенберг про військову допомогу Україні: Необхідно збільшити постачання всього

Єнс Столтенберг висловився про допомогу Україні
Фото: EPA
Західні союзники України активізувалися в питанні передання їй озброєнь, і найближчим часом їх постачатимуть ще більше. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю DW, опублікованому 24 жовтня.

"Зброя, яку ми зараз постачаємо, має величезне значення. Українці вже досягли успіху, збивши багато російських ракет і безпілотників. У майбутньому ситуація зміниться ще сильніше, тому що зараз активізуються союзники. Німеччина щойно передала новітні сучасні системи ППО. На зустрічі міністрів оборони країн НАТО минулого тижня США і ще кілька союзників оголосили про надання Україні нових систем і великої кількості боєприпасів і матеріалів для вже використовуваних систем", – розповів він

За словами Столтенберга, допомога від Заходу – це одна з причин, чому Росія не змогла досягти переваги в повітрі. Це було великою проблемою для російських військ упродовж усієї війни, зазначив він.

"Це сталося, звичайно, насамперед завдяки умінню, рішучості українських Збройних сил використати вже наявні старі радянські засоби ППО. Союзники по НАТО постачали українцям боєприпаси для цих старих систем, а потім почали надавати їм нові системи. І останній приклад – німецька система, яка демонструє, що Німеччина зараз справді постачає Україні важливі засоби оборони", – сказав він.

За словами Столтенберга, значимість постачання озброєнь Україні в майбутньому лише зростатиме.

"Зима наближається. І це теж було основним посланням зустрічі міністрів оборони НАТО: нам необхідно збільшити постачання всього, починаючи від зимового одягу, генераторів, наметів, щоб українці змогли вести воєнні дії всю зиму", – сказав генсек НАТО.

Контекст:

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу активно підтримують Україну, регулярно надаючи озброєння і фінансову допомогу.

Зокрема, у США ухвалили закон про лендліз для України. Окрім того, у Пентагоні заявили, що Сполучені Штати планують забезпечити Україну зброєю на "місяці й роки вперед".

У Пентагоні 4 жовтня повідомили, що із січня 2021 року США надали Україні допомогу у сфері безпеки на суму понад $17,5 млрд, із 2014 року – понад $19,6 млрд, із початку повномасштабної війни, розв'язаної проти України Росією, – $16,8 млрд. 14 жовтня президент США Джо Байден підписав розпорядження, згідно з яким США надають Україні новий пакет військової допомоги на $725 млн.

ЗСУ вже отримали від Німеччини 3 тис. одиниць протитанкової зброї Panzerfaust 3 із 900 пусковими пристроями, 10 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 (спільно з Нідерландами), 24 зенітні самохідні установки Gepard із 30 обіцяних та іншу зброю. До 1 серпня Україна отримала три РСЗВ MARS II. 15 вересня міноборони Німеччини анонсувало надання ще двох MARS II, а 19-го – ще чотирьох гаубиць Panzerhaubitze 2000.

Великобританія планує у 2022 році надати Україні £3 млрд на оборону і відновлення. £2,3 млрд із них мають використати для фінансування військових контрактів, визначених урядом України, а решта £700 млн витратять на проєкти з реконструкції інфраструктури країни.