Невзоров: Що буде з мізками пенсіонерок, школярів, училок, коли в Росію хлине правда про те, що відбувалося в Україні? До якої міри будуть забиті психлікарні!
"Якщо ви кажете про соцопитування, яких немає насправді... Для мене головне соцопитування – це бачу я на вулицях Москви, Пітера хоча б – протести, які відбуваються, щоб знести чинну російську владу. Їх немає", – зазначила Бацман.
Невзоров погодився, що сьогодні дані російської відкритої соціології – "це взагалі не соціологія".
"Але я підозрюю, що Кремль має і якусь реальну картину. Інакше б він не зберігав у недоторканності всі ці апарати придушення всередині країни і не тримав би їх у такій бойовій готовності. Тому коли мене запитують: "Чи можливий вибух?" – можливий. Він однаково можливий. Ба більше, він однаково неминучий", – заявив публіцист.
Він вважає, що водночас у соціології "дуже багато методів і приблуд", за допомогою яких професіонали можуть отримати реальну картину навіть із "кремлівських" даних.
"З найдивнішої картини через визначення того, що могло впливати на цю відповідь, визначення середовища, у якому цю відповідь давали, визначення того, як було поставлено запитання, виходить більш-менш правильна відповідь, яка свідчить, імовірно, про зовсім не такі оптимістичні для Кремля цифри", – вважає Невзоров.
Щодо протестів у Росії публіцист висловив переконання, що "їх зараз не може бути".
"До того, що, напевно, до всіх уже дійшло, що це поразка Росії у війні – це вже справа честі й НАТО, й усієї земної цивілізації. Хоча і це не принесе тієї самої перемоги й полегшення. Так, якщо навіть її буде повністю розформовано й обеззброєно, навіть якщо буде вивезено всю ядерну зброю, навіть якщо вичистять від зеків і "мобіків", – вважає він.
Публіцист додав, що і поразка РФ у війні – "це не [остаточна] перемога [цивілізованого світу], тому що почнуться страшні внутрішні процеси".
"От уяви собі на секунду, от що буде з Росією, що буде з мізками пенсіонерок, школярів, училок, коли в Росію одразу, одномоментно хлине вся правда про те, що відбувалося і відбувається в Україні: про всі злочини і всю дурість цієї війни. Уяви собі, до якої міри будуть забиті психлікарні", – висловився Невзоров.
Він припускає, що Росії після війни, розв'язаної нею в Україні, доведеться пройти "болісний, довгий процес" денацифікації населення, як свого часу нацистській Німеччині. Водночас Невзоров не впевнений в успіху процесу.
"Це величезна робота, яку робити не буде кому. Тому що це все буде на тлі, дійсно, розвалу і незрозумілих ситуацій. І я, щиро кажучи, не уявляю собі, як там можна жити далі", – підсумував публіцист.
Невзоров: Путін, переконавшись у дурості, імпотентності та старопердичестві Герасимова, знову кинеться до Пригожина. Він так і метатиметься між зеками й генералами. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого після того, як президент РФ Володимир Путін заявив, що його мета – такі собі "демілітаризація" і "денацифікація" України.
Опитування "Левада-центру", проведене в Росії наприкінці березня, продемонструвало, що воєнну агресію проти України підтримував 81% росіян.
12 липня "Медуза" опублікувала результати закритого опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки на замовлення адміністрації президента РФ. У ньому 57% висловилися за продовження бойових дій в Україні, думку, що війну треба зупинити, озвучило 30% респондентів, решті 13% опитаних було важко відповісти.
Результати опитування соціологічної служби Russian Field, які 9 серпня опублікував "Коммерсантъ", засвідчили, що 65% росіян схвалили б рішення Путіна зупинити "воєнну операцію" і підписати мирну угоду. Водночас 60% респондентів підтримали б і його намір розпочати новий наступ на Київ. Автори дослідження зазначають, що за період із середини березня до кінця липня співвідношення прихильників і противників війни практично не змінилося: її підтримує 69% респондентів, проти – 23%, ще 8% вагалися з відповіддю або відмовилися відповісти.
Згідно з результатами соцопитування "Левада-центру", опублікованими 1 вересня, 60% опитаних росіян вважають, що не є морально відповідальними за загибель мирних жителів і руйнування в Україні. Почуваються винними лише 10% респондентів.
Війну, яку РФ розв'язала, напавши на Україну, підтримує більшість жителів держави-агресора, заявив глава Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 18 жовтня. "Ми воюємо не з російським режимом, а, на жаль, із російським народом", додав він.
Результати соціологічних опитувань щодо ставлення росіян до війни, проведених нещодавно в закритому режимі в низці російських регіонів, демонструють, що жителі країни-окупанта "не відчувають оптимізму щодо свого майбутнього і майбутнього Росії", пише 22 листопада видання "Медуза".