Ніконов розповів, які програми відбудови зруйнованого внаслідок воєнних дій житла розглядає українська влада G

14 червня Денис Шмигаль говорив, що українці через "Дію" подали понад 206 тис. заяв про пошкоджене чи зруйноване житло
Фото: ЕРА

В Україні зараз розглядають кілька варіантів відбудови житла, зруйнованого під час бойових дій. Про це в інтерв'ю головній редакторці "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив український бізнесмен, засновник будівельної компанії KAN Development Ігор Ніконов, який бере участь у засіданнях робочої групи, що розробляє відповідні програми.

"Є два аспекти відбудови: перший аспект – це інфраструктурні об'єкти, що було зруйновано, які потрібно відновлювати після закінчення війни одними з найперших. Я вважаю, на ці потреби ми маємо отримати гроші у вигляді позикових коштів, але заради справедливості скажу, що на рахунках українських банків гроші є. Питання якихось гарантій. І у банківської системи держава може ці гроші позичити – загалом, там досить серйозний ресурс є. Тому що банки нікого не кредитують – у нас же фактично немає зараз системи кредитування. Тому що, по-перше, [висока] облікова ставка, а по-друге, критерії для видавання кредиту, нормативи, які існують, – вони не працюють", – сказав Ніконов.

Другий аспект, за його словами, це відновлення та будівництво житла.

"Тут є два напрями, з якими уряд уже дуже щільно працює і рухається вперед. І я скажу відверто, досить успішно. Перший – це будівництво житла для переселенців за власні, державні гроші. Вони призначають ціну – може бізнес будувати, може сама держава – і передають людям, які втратили його. Але я вважаю, що ефективніший спосіб, який теж розробляють – це доведення до пуття нашої іпотеки. Там є низка питань, які потрібно вирішити. Найголовніше, на мій погляд, невирішене поки що питання – як бути з кредитами, що не повертають? Ось якщо це справді повна іпотека, то люди, які отримують квартиру, потім не платять. Що з ними робити? Немає жодного рішення суду, на підставі якого людину могли б виселити. І банки, бачачи таке ставлення, не хочуть цим займатися", – пояснив Ніконов.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Росія повномасштабно вторглася в Україну 24 лютого.

14 червня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що українці через "Дію" подали понад 206 тис. заяв про пошкоджене чи зруйноване житло. "За найменшими підрахунками, пошкоджено 45 млн м&³2; житла. Деякі міста та села майже повністю зруйновані", – зазначив глава Кабміну.

У травні Шмигаль обіцяв, що українцям, чий будинок зруйнували російські загарбники, відшкодують збитки.

Відновлювати країну влада України має намір насамперед коштом заарештованих активів РФ, заявляв глава уряду.

17 червня в Офісі президента повідомили, що громадяни України зможуть отримати компенсацію за житло, яке було зруйновано або пошкоджено під час війни.