Німеччина не може виконати всі побажання України щодо постачання озброєння – віцеканцлер

Габек: У Німеччини останніми роками надто некритичні відносини з російським урядом
Фото: EPA
Німеччина не може виконати всі побажання України щодо надання військової допомоги. Про це заявив федеральний міністр економіки та віцеканцлер ФРН Роберт Габек в інтерв'ю Welt am Sonntag, яке вийшло 28 травня.

Він зазначив, що зараз українські військові проходять навчання на самохідних гаубицях Panzerhaubitze 2000 – одній із найсучасніших артилерійських гармат.

"Це потребує навчання. Між іншим, сама Україна каже, що для цього її солдатам потрібен повний період навчання. Німеччина невдовзі доправить цю зброю Україні. Тож річ зовсім не в тім, що Німеччина нічого не постачає або постачає занадто мало. Правильно те, що Берлін не може виконати всі побажання України. Це створює певну напругу", – сказав він.

За його словами, звинувачення в тому, що Німеччина робить надто мало, є помилковими.

"Це можна пояснити тим, що як найбільша економіка в ЄС ми є країною, від якої люди справедливо чекають багато чого, і тим, що в Німеччині останніми роками надто некритичні відносини з російським урядом. Вона побудувала "Північний потік – 2", незважаючи на анексію Криму та ігнорування попереджень наших східноєвропейських партнерів. Це має ефект. Сьогодні ми стикаємося з боргами, в які ми влізли у минулому", – сказав політик.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Німеччина від початку війни у 2014 році надає Україні фінансову допомогу, допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. У 2021 році Берлін блокував постачання зброї Україні через НАТО, коли США попереджали про ймовірне нове вторгнення Росії.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого ФРН змінила позицію і погодилася постачати озброєння. Проте у квітні Bild написав, що уряд Німеччини викреслив усе важке озброєння зі списку військової допомоги Україні.

26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася зустріч консультативної групи з оборони України за участю глав міноборони понад 40 країн. Під час зустрічі міністерка оборони ФРН Крістіне Ламбрехт заявила, що Німеччина передасть Україні зенітні самохідні установки Gepard.

Німецький Бундестаг на засіданні 28 квітня схвалив постачання важкого озброєння Україні.

20 травня міністр оборони України Олексій Резніков анонсував спільний із Німеччиною проєкт, спрямований на зміцнення ЗСУ.